Donghua University

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Donghua University (DHU) je jednou z čínských státních univerzit. Nachází se v čínském finančním a ekonomickém srdci Šanghaje. DHU spadá přímo pod čínské ministerstvo školství, jako součást 211 projektu vysoké školy v zemi. DHU sestává ze dvou areálů: Yan'an Road Campus v centru města a Songjiang Campus v historické kolébce města.

DHU nabízí necelých 52 vysokoškolských programů pro zahraniční studenty. Také nabízí 26 doktorských studijních programů a 53 magisterských studijních programů.

Existuje více než 2700 zaměstnanců fakulty a více než 30 000 zapsaných studentů.

Vedoucími disciplínami univerzity jsou textil, móda, materiály a obchod. Textilní věda a strojírenství, státní klíčová disciplína, se řadí na první místo v hodnocení disciplíny první úrovně vyhlášené čínským střediskem pro rozvoj akademických stupňů a postgraduálního vzdělávání (CDGDC). Od roku 2005 počet výzkumných prací DHU odebraných v SCI, EI a ISTP převyšoval celkem 9 dalších podobných slavných textilních institucí po celém světě.

Navíc mnoho výzkumných úspěchů našlo uplatnění v oblasti letectví a letectví, armády, stavebnictví, ochrany životního prostředí a nových materiálů. Zvláštní příspěvky byly věnovány čínským projektům s posádkou, jako jsou Shenzhou V, Shenzhou VI a Shenzhou VII.

DHU si váží mezinárodní spolupráce a výměn. Navázala spolupráci s více než 100 slavnými univerzitami, výzkumnými středisky a podniky z celého světa.

Od roku 1995 úspěšně hostila Mezinárodní módní fórum během Šanghajského mezinárodního festivalu kulturní kultury. Kromě 83. světové konference o textilu pořádá DHU mnoho mezinárodních akademických konferencí na vysoké úrovni, jako je Mezinárodní akademické fórum pro Ph.D. Studenti textilní vědy a techniky, 25. mezinárodní konference inženýrských dat, konference American Fiber Society 2009 a mezinárodní konference o environmentálních vědách a technologii.

Již v roce 1954 přijímá Donghua University zahraniční studenty. DHU se tak řadí mezi první čínské univerzity. Vláda města Šanghaje byla jmenována, aby přijímala zahraniční studenty se stipendiem vlády Šanghaj.

V roce 2002 byla založena Mezinárodní kulturní výměnná škola, která převzala plnou odpovědnost za nábor, kultivaci a řízení zahraničních studentů. Poté se mezinárodní vzdělání studentů vyvíjelo skokem a mezemi a po několik následujících let se jeho rozsah řadí na špičku mezi vysokoškolské instituce v celé zemi. V roce 2019 studovalo na Donghua University 4907 zahraničních studentů ze 136 zemí.

Místa

Šanghaj

Adresa, 1. řádek
West Yan’An Road Campus, Donghua University
Shanghai Šanghaj, Šanghaj, Čína

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium