School of Business, Renmin University of China GBBA

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Vítejte na Business School, Renmin University of China (RMBS)! Jako jedna z předních čínských obchodních škol se RMBS může pochlubit nejdelší historií manažerského vzdělávání v Číně sahající až do roku 1950. Silné stránky naší školy vycházejí z bohaté akumulace intelektuálního majetku naší mateřské univerzity v humanitních a společenských vědách, stálá tradice úzké integrace mezi teorií a praxí, úzká spolupráce s podniky a vládami a velká základna absolventů. Škola je lídrem s globální perspektivou a hlubokým porozuměním čínského managementu.

Škola je na cestě stát se „světovou obchodní školou jako odborník na čínský management“. Pěstujeme budoucí vůdce s globálními perspektivami a silným smyslem pro společenskou odpovědnost podniků a etiku podnikání. K dosažení tohoto cíle jsme vyvinuli vysoce inovativní vzdělávací programy, které kladou důraz na výuku na základě jednotlivých případů, zážitkové učení, reflexivní učení a akční učení. „Čínský kořen, globální dosah“ shrnuje naši čínskou historii a globální budoucnost. Náš výzkum zahrnuje domácí postupy řízení v Číně a dodržování přísných mezinárodních standardů.

V posledních letech naše škola rychle zvýšila úroveň internacionalizace výzkumu, vzdělávacích programů, složení fakulty a studentů a správy školy. Patří mezi první várku čínských obchodních škol, které byly akreditovány EQUIS a AACSB a členem globální sítě pro pokročilé řízení (iniciované Yale School of Management). Na základě partnerství s více než 80 předními obchodními školami po celém světě poskytujeme v zahraničí dostatečné možnosti semestrálních výměn, možnosti dvojitého studia a přístup k programům a kurzům nabízeným předními obchodními školami po celém světě.

Naše základní hodnoty jsou inovace ve snaze o dokonalost. Prostřednictvím vytváření a šíření znalostí přispíváme do světa a dosahujeme seberealizace. Vždy vítáme nové učitele a zaměstnance s nápady a vášní a studenty se snem vyniknout ve světě podnikání, aby se k nám přidali v čele manažerského vzdělávání.

Děkan a profesor
Obchodní škola,
Čínská univerzita Renmin

142973_1.jpg

Fakta a čísla

Historie školy sahá až do roku 1950. Známá jako průkopník v oblasti manažerského vzdělávání v Číně, byla mezi prvními várkami akademických ústavů, které nabídly čínský vlastní program MBA, EMBA, MPAcc a Ph.D. programy v průmyslové ekonomii, obecném managementu a účetnictví. Bylo to také první, kdo uskutečnil čínsko-zahraniční společný program EMBA.

S téměř 4 000 studenty je RMBS největší a nejvíce internacionalizovanou ze všech 32 škol na čínské univerzitě Renmin (celková populace studentů: 25 000+; ministerstvo školství se v Číně umístilo na 1. místě v oblasti společenských a humanitních věd) .

Škola má 7 akademických oddělení, včetně oddělení obecného řízení, oddělení organizace a lidských zdrojů, oddělení marketingu, oddělení řízení vědy a techniky, oddělení ekonomiky obchodu, oddělení účetnictví a financí. Ze 138 členů fakulty na plný úvazek je 30% držitelem zahraničních titulů Ph.D. tituly udělované mimo jiné Princetonskou univerzitou, Carnegie Mellon University a Rutgers University. V roce 2012 byla disciplína podnikového managementu na Renmin University (pod obchodní školou) zařazena na 1. místo v národním hodnocení prvotřídních oborů ministerstvem školství. V roce 2017 byla uznána jako jedna z nejvyšších úrovní (nejvyšší úroveň: A +) v Číně.

Naše škola získala akreditace EQUIS (v roce 2010) a AACSB (v roce 2013) a nedávno se zařadila mezi 50 nejlepších časopisů Financial Times v programech MBA, EMBA a EE. Škola je jedním ze zakládajících členů globální sítě pro pokročilou správu (GNAM) iniciované Yale School of Management v roce 2012.

142974_2.jpg

Poslání, vize a hodnoty

Mise

Přispívat moudrosti čínského managementu a talentovaným světovým vůdcům do světa.

Vidění

Být světovou obchodní školou jako odborník na čínský management.

Hodnoty

Inovace ve snaze o dokonalost.

Sociální odpovědnost

V souladu se strategickým cílem „stát se nejrespektovanější obchodní školou“ vytvořila škola 1. dubna 2013 Výbor pro etiku a společenskou odpovědnost, jehož cílem bylo zvýšit povědomí zaměstnanců a studentů o etice, sociální odpovědnosti a udržitelnosti pomocí pomoc Kanceláře pro studentské záležitosti, Obecného úřadu, Sdružení dobrovolníků studentů a Odborového svazu.

142975_3.jpg

Místa

Peking

Adresa, 1. řádek
Mingde Business Building, No.59, Zhongguancun Street, Haidian District
100872 Peking, Peking, Čína
Telefonní číslo
86-10-82509185/82509397

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium

Akreditace

EFMD Equis Accredited
AACSB Accredited