The Chinese University of Hong Kong - Shenzhen

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Vzdělávání není pouze přenos znalostí a dovedností.

Jako mladá a živá univerzita se CUHK Shenzhen zavázala pěstovat novou generaci vůdců. Prostřednictvím excelence ve výuce, výzkumu a předávání znalostí doufáme, že přispějeme globálně tím, že budeme pečovat o budoucí generace, které mají mezinárodní perspektivu, osvojily si své disciplíny, čestné povahy a jsou odhodlány uspokojovat potřeby společnosti. Vítáme studenty, kteří dosáhli vysokých úspěchů z celého světa, a vydali se na cestu, která představuje významné výzvy, ale také příležitosti, které nejsou k dispozici nikde jinde na světě.

133771_TeachingBuildingsLongxiangBlvd2.jpg

© The Chinese University of Hong Kong - Shenzhen

Proč CUHK Shenzhen?

Navzdory naší mládí jsme vytvořili pevný základ a ukázali, čeho jsme schopni v budoucnosti dosáhnout. Naše elitní standardy a mezinárodní perspektiva zajišťují vysokou poptávku po absolventech po zaměstnavatelích a proniknutí do postgraduálních kurzů na špičkových univerzitách po celém světě. Naši pedagogičtí pracovníci jsou celosvětově špičkovými akademickými pracovníky, včetně laureátů Nobelovy ceny. Jsou to rozvíjející se studijní obory, které jsou připraveny na špici lidského poznání. Všechny kurzy, kurzy a materiály jsou dodávány v angličtině. Kolegiátní systém a kurzy všeobecného vzdělávání přispívají k rozvoji všestranného rozvoje studentů, zatímco naše umístění v jednom z nejrychleji se rozvíjejících a nejdynamičtějších měst Číny nabízí příležitosti, které nejsou k dispozici nikde jinde na světě.

Výzkum

Čínská univerzita v Hongkongu v Shenzhenu je na dobré cestě stát se jednou z předních světových výzkumných institucí. Během studií můžete získat příležitost uplatnit své znalosti v jednom z našich světových výzkumných zařízení: robot a pokročilá výroba, velká data a statistiky, počítačové a informační technologie, finance a ekonomika, logistika a dodavatelský řetězec, biomedicínské a bioinformatika, věda o materiálech a nová věda o energii a inženýrství. Tyto instituty jsou vedeny laureáty Nobelovy ceny, držiteli Turingovy ceny a dalšími renomovanými akademiky, kteří také vyučují na univerzitě.

Životní styl

CUHK Shenzhen se nachází v malebném prostředí. Krásně upravené, obklopené kopci, stromy pokryté kopci a posetými jezery, je navrženo tak, aby podporovalo vaše akademické úsilí, a zároveň poskytuje vynikající rekreační zařízení pro odpočinek, relaxaci a mimoškolní vášně. Ať už se chcete účastnit konstantního programu akcí nebo času s vybranými přáteli, je tu více než dost, abyste vás pobavili na koleji

Shenzhen

Shenzhen je na druhém místě v 10 nejoblíbenějších městech Lonely Planet v roce 2019. Jedná se o moderní pobřežní kosmopolitní metropoli s prosperujícím podnikatelským prostředím. Stala se hlavním finančním centrem jižní Číny a sídlí v řadě špičkových společností jako Huawei, ZTC, Tencent a TCL. Charakter města odpovídá univerzitě, protože aktivní životní styl nákupních center, restaurací, kin, kaváren, hospod a klubů je spojen s plným oceněním venku. Je to jedno z nejzelenějších měst v Číně a je obklopeno fantastickou řadou pláží a pobřeží. Přístup je snadný s vlastním mezinárodním letištěm a dalšími významnými mezinárodními letišti v Guangzhou a Hong Kongu, která jsou spojena vysokorychlostním vlakem.

Uplatnění na CUHK Shenzhen

Jak se přihlásit

Proces žádosti zahrnuje až čtyři kroky:

  1. Aplikace - vyplňte online aplikaci na adrese http://admissions.cuhk.edu.cn/cs. Budete muset přiložit kopii fotokopie vašeho pasu, akademické přepisy, doklad o znalosti angličtiny, dva doporučující dopisy a osobní prohlášení. Uzávěrka přihlášek je 15. června 2020.
  2. Rozhovor - uchazeči, kteří jsou považováni za vhodné pro stipendium, budou pozváni na online pohovor. Akademičtí pracovníci kriticky analyzují vaše akademické údaje a určí vaši vhodnost ke studiu na naší univerzitě.
  3. Nabídka - pokud splníte naše požadavky, obdržíte podmíněnou nebo bezpodmínečnou nabídku. Pokud podáte žádost dříve, než bude k dispozici vaše konečné skóre, obdržíte podmíněnou nabídku. To znamená, že vám nabízíme místo a možná stipendium, ale nabídka závisí na splnění konkrétních podmínek (např. Minimální skóre v testu). Pokud můžete prokázat, že jste splnili podmínky nabídky a stipendia, bude vám zaslána bezpodmínečná nabídka.

Vstupní požadavky

Kdo může podat žádost?

Žadatelé musí být držiteli cestovního pasu z jiné země nebo oblasti, než je pevninská Čína, Hongkong, Macao nebo Tchaj-wan, po dobu nejméně čtyř let. Úspěšní uchazeči prokáží akademické úspěchy a jazykové schopnosti potřebné ke studiu na CUHK Shenzhen. (tato poslední věta se zdá být zbytečná s dalšími podrobnostmi)

Jaké kvalifikace jsou vyžadovány?

Uchazeči o CUHK Shenzhen musí uznat, standardizované mezinárodní hodnocení přijaté k přijetí na vysokou školu.

Jaký je minimální požadavek na vstup?

Čínská univerzita v Hongkongu, Shenzhen, hledá nejlepší studenty. Naše minimální vstupní požadavky, založené na výše uvedených uznávaných kvalifikacích, jsou:

  • celkové skóre v top 15%,
  • základní předměty (matematika, angličtina a předměty přímo související s vaší hlavní) také v rámci nejlepších 15%.
  • Znalost angličtiny: odpovídá IELTS 6.0 (kompletní seznam viz http://admissions.cuhk.edu.cn/en).

Stipendia

CUHK Shenzhen nabízí několik velkorysých stipendií na podporu zahraničních studentů, kteří zde chtějí studovat.

  1. Vstupní stipendia: všichni žádající studenti jsou automaticky považováni za stipendium, které pokrývá dobu jejich studia. Tato stipendia jdou tak vysoko jako plné školné, plné ubytování a životní stipendium pro elitní studenty.
  2. Akademická výkonnostní stipendia: každý rok jsou studenti s vynikajícím akademickým výkonem považováni za další stipendijní ceny v rozmezí od 20 000 do 80 000 RMB / rok.
  3. Stipendia vlády: místní i provinční vlády nabídly stipendia, aby přilákaly vynikající mezinárodní studenty. Tato stipendia se pohybují od 10 000 do 40 000 RMB / rok.

Adresa

Čínská univerzita v Hongkongu, Shenzhen
2001 Longxiang Blvd, okres Longgang
Shenzhen, Guangdong, PR Čína
PSČ: 518172

E-mail: intladmissions@cuhk.edu.cn
Web: http://www.cuhk.edu.cn/en
Telefon: + 86-755-8427-3284

Místa

Shenzhen

Adresa, 1. řádek
The Chinese University of Hong Kong, Shenzhen
2001 Longxiang Blvd, Longgang District

518172 Shenzhen, Guangdong, Čína

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium