ESCP Business School

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Společnost ESCP Business School založená v roce 1819, vytvořila generace vůdců a podnikatelů. Díky šesti městským kampusům v Berlíně, Londýně, Madridu, Paříži, Turíně a Varšavě jí opravdová evropská identita ESCP Business School nabízí jedinečný multikulturní styl vzdělávání v oblasti podnikání a globální pohled na otázky mezinárodní správy. ESCP Business School každoročně přivítá přes 6 000 studentů a 5 000 vedoucích pracovníků z více než 120 různých zemí a poskytne jim komplexní nabídku manažerských kurzů a specializovaných programů (bakalářské, magisterské, MBA, PhD a manažerské vzdělávání). ESCP Business School je součástí pouze 1% obchodních škol na světě, které vlastní akreditaci (AACSB a EQUIS). www.escpeurope.eu - Sledujte nás na Twitteru @ESCPeurope

Přestože se značka ESCP Business School vyvinula v průběhu téměř 200 let své historie, vždy zůstala věrná svým prvním třem písmenům. Počínaje rokem 1819 pod názvem Ecole Spéciale de Commerce et d'Industrie a brzy po přejmenování na Ecole Supérieure de Commerce se v roce 1869 vyvinul na ESCP o 50 let. Po sloučení se sesterskou školou, Evropskou školou managementu (EAP), v V roce 1999 byla škola nazývána ESCP-EAP asi deset let. V roce 2009 se název školy změnil na ESCP Europe a výslovně odkazoval na své evropské dědictví a postavení. V roce 2019 se škola stala ESCP Business School .

Mezinárodní rozsah ESCP Business School je viditelný již od útlého věku. Třída 1824 již zahrnovala 30% zahraničních studentů s 15 různými národnostmi, mezi nimi sedm Španělů, pět Brazilců, pět Holanďanů, čtyři Němci a dva Američané. Jazykové vzdělávání bylo nezbytnou součástí jeho prvního kurikula, které zahrnovalo kromě francouzské gramatiky také kurzy angličtiny, němčiny a španělštiny. Od roku 1825 se na ESCP Business School vyučovalo celkem deset jazyků a studenti museli studovat alespoň tři z nich.

Asi o půl století později byla ESCP Business School opět průkopníkem vytvořením obchodní školy s více kampaněmi. Aby bylo možné reagovat na evropské volání školy, byly v roce 1973 otevřeny kampusy v Německu a ve Velké Británii, následované Španělskem v roce 1988, Itálií v roce 2004 a Varšavou v roce 2015. V souvislosti s čím dál globalizovanějším světem, ambice dnešní ESCP Business School má vyškolit skutečně evropské manažery tím, že podpoří spojení mezi humanistickými hodnotami a manažerským vzděláním. ESCP Business School stává skutečnou evropskou školou otevřenou světu.

Poslání a hodnoty

ESCP Business School propojuje a formuje obchodní svět tím, že rozvíjí mezikulturní manažerské znalosti a praxi.

Vyučování managementu z interdisciplinárního pohledu na nejvyšší úrovni akademické excelence vyvíjíme kulturně inteligentní, vícejazyčné vůdce, kteří jsou otevřeně myslící, adaptabilní a zodpovědní.

Absolventi ESCP Business School jsou jako manažeři a podnikatelé připraveni vést a inspirovat se v globalizovaném světě.

Klíčová fakta

 • 6 ESCP Business School areálů ESCP Business School v Berlíně, Londýně, Madridu, Paříži, Turíně a Varšavě
 • Akreditace: AACSB a EQUIS
 • První světová obchodní škola (est. 1819)
 • Více než 150 výzkumných profesorů zastupujících více než 20 národností v našich 6 kampusech
 • 90 profesorů, 40 hostujících profesorů, více než 800 praktiků a expertů
 • Více než 130 akademických aliancí v Evropě a ve světě
 • Plné portfolio: Bakalář, Masters, MBA, PhDs a Executive Education
 • 5 000 studentů ve studijních programech zastupujících 100 různých národností
 • 5 000 účastníků na vysoké úrovni v oblasti školení na míru a vzdělávání vedoucích pracovníků
 • 55 000 aktivních absolventů ve více než 150 zemích světa
 • Evropská správa, která představuje hlubokou evropskou identitu školy
 • Pravidelně se řadí mezi nejlepší obchodní školy na světě

Campuses

Charakteristický model ESCP Business School přeshraniční multikulturní obchodní školy ztělesňuje srdce naší evropské identity. ESCP Business School svými šesti městskými kampusy ve velkých evropských městech aktivně přispívá k rozvoji evropské kultury řízení a umožňuje škole nabízet jedinečný typ mezikulturního obchodního vzdělávání:

 • BERLÍN
 • LONDÝN
 • MADRID
 • PAŘÍŽ
 • TURÍN
 • WARSAW

Místa

Paříž

ESCP Europe

Adresa, 1. řádek
ESCP Europe Campus Paris
79, avenue de la République

75543 Paříž, Île-de-France, Francie
Telefonní číslo
+33 1 49 23 20 00

Londýn

ESCP Europe - London Campus

Adresa, 1. řádek
ESCP Europe Campus London
527 Finchley Road


NW3 7BG Londýn, Anglie, Spojené království

Berlín

ESCP Europe

Adresa, 1. řádek
ESCP Europe Campus Berlin
Heubnerweg 8-10

14059 Berlín, Berlín, Německo
Telefonní číslo
+49 30 320070

Turín

ESCP-EUROPE Torino

Adresa, 1. řádek
ESCP Europe Torino Campus
Corso Unione Sovieticà, 218 bis

10134 Turín, Piemont, Itálie
Telefonní číslo
+39 011 670 5894

Varšavě

Adresa, 1. řádek
ESCP Europe Warsaw Campus
c/o Kozminski University
57/59 Jagiellonska St.

03-301 Varšavě, Mazovské vojvodství, Polsko

Akreditace