ESO Paris - École Supérieure d’Ostéopathie

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

představení

Škola osteopatie se narodila v dubnu 1990 z iniciativy jejího současného prezidenta

Instituce soukromého vysokého školství zapsaná na rektorátu Krétské akademie - kancléřství vysokých škol, schválená ministerstvem zdravotnictví usnesením ze dne 9. srpna 2007.

Posláním ESO je vyškolit exkluzivní, odpovědné a kompetentní lékaře v souladu s doporučeními Mezinárodní společnosti pro osteopatii a Světové zdravotnické organizace v oblasti prevence a ochrany zdraví.

ESO Paříž je historická škola pro výcvik osteopatů po bakalářském studiu ve Francii. Opravdu, od svého založení, zařízení přijme prekurzorový přístup k léčbě osteopathy tím, že je první, kdo :

 • Ve Francii, po maturitě nebo ekvivalentu, plný vysokoškolský studijní program , tj. 5 let prezenčního vzdělávání v oblasti osteopatie.
 • Vyžádejte ředitelství pro zdraví a sociální akci za zákonnost počátečního výcviku v osteopatii po maturitě (1990).
 • Požádat o registraci své vysokoškolské činnosti u Ministerstva národního školství (1992).
 • Formátovat výuku podle standardů definovaných Evropskou unií v Boloni (2001).
 • Získat registraci jeho diplomu , francouzského diplomu osteopatie, v národním adresáři profesních certifikací (certifikovaný diplom úrovně II, vyhláška z 10. dubna 2009 - Úř. Věst. 21. dubna 2009). V roce 2014 bylo potvrzeno, že ESO zaregistroval svůj diplom na úrovni I ( ministerský řád ze dne 20. ledna 2014).

  neck and shoulder treatment at physical therapistJesper Aggergaard / Unsplash

Hodnoty ESO: Vášeň a přesnost

Posláním ESO Paříž je vyškolit vysoce kompetentní a vysoce kompetentní odborníky v osteopatické oblasti, které jsou na evropské úrovni uznávány profesními organizacemi a v důsledku toho mohou plně žít ve své profesi.

Studenti z ESO Paříž jsou osteopatové vyškolení ve vědecké přísnosti, minimálně po dobu 5 let. Pro osteopatické absolventy nabízí ESO Paris volitelný rok navíc, který otevírá nové příležitosti zaměřené na výzkum, výuku nebo různé speciality (peri-natální osteopatie, vodní osteopatie, sportovní osteopatie, geriatrická osteopatie).

Certifikace ESO Paříž podle norem ISO 9001 pro kvalitu její výuky, organizace a řízení v květnu 2003 svědčí o úsilí o kvalitu podporovaném institucí a jejím závazku studenti (a jejich rodiče!), kteří mu dali důvěru. Spokojenost studentů prochází podmínkami studia, které jsou jim navrženy, a úspěchem, který by mohl být jejich na konci těchto studií. ESO Paris sleduje tento hlavní cíl úspěchu prostřednictvím:

 • Program výběru a vysoké úrovně, prostřednictvím dlouhodobého víceúčelového a všeobecného výcviku s volitelným dodatečným rokem a volitelnou specializací (maturita 5 1)
 • Integrovaná klinika, největší osteopatická klinika ve Francii, která poskytuje více než 25 000 interních konzultací ročně a nabízí studentům progresivní, pravidelné a opakující se odborné zkušenosti, k nimž musí být připojeno více než 10 000 osteopatických konzultací mimo instituci ve veřejných, soukromých nebo asociačních nemocnicích
 • Fakulta složená z akademických odborníků , profesorů , zkušených odborníků , výzkumníků a mezinárodně uznávaných mezinárodních řečníků
 • Udržovaný vztah s vysokoškolským vysokoškolským vzděláním, který vede k prodlouženému školení a konkrétním stážím
 • Poměr učitel / student se blíží 1: 12
 • Společná reflexe a výzkumná práce v malých skupinách: TP, TD, případové studie, projekty, konzultace, ...
 • Absolutní autonomie , která mu umožňuje rozvíjet a přizpůsobovat své vlastní programy (často ve spojení s jinými francouzskými nebo zahraničními institucemi), vybavit se lidskými a hmotnými zdroji, které potřebuje, aby byl efektivní a dosáhl technologická univerzita v lidském měřítku.

umístění

Nachází se v samém srdci univerzitního kampusu Marne-la-Vallée, Ecole Supérieure d'Osteopathie má vynikající polohu, která umožňuje jeho francouzským a zahraničním studentům studovat v tichém a zeleném prostředí, i když se nachází v blízkosti z Paříže (letiště Roissy Charlese de Gaulla a Orly 30 minut, Paříž Gare de Lyon 20 minut od RER A). ESO hostuje 600 studentů ročně, všechny úrovně studia dohromady. Blízkost dalších velkých škol v areálu podporuje výměnu mezi lidmi z různých prostředí.

Místa

Champs-sur-Marne

Adresa, 1. řádek
8 rue Alfred Nobel – Cité Descartes – 77420 CHAMPS SUR MARNE
77420 Champs-sur-Marne, Île-de-France, Francie

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium

Programy

Tato škola dále nabízí: