Canadian Mennonite University

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Příběh CMU

Kanaďan Mennonite univerzita je výsledkem sloučení tří vysokých škol: Mennonite bratrské Bible College / Concord College (est. 1944); Kanadská Mennonite Bible vysoká škola (est. 1947); a Menno Simons College (est. 1989).

Počátky CMU sahají do počátku 1990, kdy lidé z podnikatelské sféry a ze čtyř Mennonite vysokých škol v Manitobě-CMBC, Concord College, Steinbach Bible College a Menno Simons College-setkali hovořit o inter-Mennonite spolupráce v oblasti vysokoškolského vzdělávání , To vedlo k formální jednání mezi vysokými školami, začátek v roce 1995. Steinbach Bible vysoká škola odstoupila z procesu v roce 1996.

V srpnu 1998, vláda Manitoba prohlásil chartu pro vytvoření univerzitní úrovni, studia udělení federaci Mennonite vysokých škol. Dne 18. listopadu 1998, tři vysoké školy podepsaly memorandum o dohodě, znamenat konečné schválení pro vytvoření federace. Dne 4. května 1999, dohoda o koupi 500 Shaftesbury byla uzavřena. Mennonite College federace začala nabízet své nové, společně sponzorované akademické programy v září 1999. Do září 2000, CMBC a Concord College společně umístěny na společném kampusu v 500/600 Shaftesbury Boulevard. (Menno Simons College zůstal v centru města Winnipeg jako CMU kampusu v University of Winnipeg.) V říjnu 2008, CMU stala členem Asociace univerzit a vysokých škol Kanady (nyní známý jako univerzit v Kanadě).

Každý ze zakládajících škol má svůj vlastní příběh. Přesto, od počátku, jednotlivé příběhy se často protínají a jsou nyní součástí společného příběh-příběh o tom, jak Bůh vedl je, aby společně pracovat na společném vzdělávacím misi s názvem CMU.

Poslání

CMU je inovativní křesťanské univerzitě, zakořeněný v Anabaptist Mennonite tradici, se stěhoval a transformován do života a učení Ježíše Krista. Prostřednictvím výuky, výzkumu a služeb CMU inspiruje a vybavuje ženy a muže pro život služby, vedení a smíření v církvi a ve společnosti.

Sdělení mise CMU, jako to jakékoliv organizace, je jako hustě zabalené cívky s potenciálem a povinnosti ožily v živé škále programů a projektů, rozhovorů a závazků. Poslání CMU je předem a tam v jeho zvláštnosti. Věrnost k příběhu Božího vytváří a transformuje práce skrze Ježíše Krista je srdeční tep se všímavost a motivační impuls pro služby, vedení a usmíření, jehož prostřednictvím CMU podílí na církve a společnosti.

V CMU, usmíření je akademická práce se všemi druhy sociálních, osobních, teologických, mezilidských, uměleckých, fyzické a environmentální rozměr, abychom jmenovali alespoň některé. Usmíření, jako je vzdělávání, je vždy o "budování chápání." A "budování porozumění" je vždy o zapojení se do vědomostí i vztahy, způsoby vidění, zapojení a sdílení ve světě, který je báječné, že je trápí, a to někdy potřebuje naši nejlepší péči a představivost.

Fráze, "zakořeněný v Anabaptist Mennonite tradice" je možná nejlépe přiblížil skrze svědectví CMU studentů. To, co úlovky v jejich myslích a srdcích jejich najednou je soudržnost a soulad mezi tím, co profesoři učí ve třídě, a jak se tyto "učitelé života" jít o každodenním životě. Silné odsouzení k usmíření a integrity v životě a víry byly v popředí vzniku novokřtěnců v šestnáctém století. Integrace akce a vyznání i nadále mít zásadní význam dnes, stejně jako praxe komunitního rozlišování při zatýkání, co je pravda. Tyto rozsudky navrhne odvážné zranitelnost a dynamický svobodu, a ty jsou hluboce a pouze prostřednictvím vztahů důvěry. Je to v rámci vztahu důvěry a komunitní soudnosti, že CMU se rozumí, že se univerzitní kostel související, vytvoření fóra pro probíhajícího dialogu o tom, jak společně jsme povoláni hovořit milost a přijmout usmíření v kostele, ve společnosti a ve světě, jak jsme to vědí.

Z toku této mise, CMU zřídil čtyři závazky, které charakterizují svou práci v rámci všech svých programů a aktivit:

Vzdělávání pro mír a spravedlnost

Závazek se vzdělávat pro mír a spravedlnost barvách všech našich programů a náš institucionální život jako celek a je výslovně zastoupena v některých podpisových programech a práci několika našich institutů (např Canadian School of budování míru).

Učení prostřednictvím myšlení a konání

Akademická analýza je doplněna zkušenostního učení způsobem, který formuje i myšlení a života, a to zejména prostřednictvím našich Practica, Outtatown, co-op, a stáží.

Velkorysý Hospitality ... Radikální dialog

CMU vítá všechny, neboť podporuje dialog přes náboženské, ekonomické, sociální, politické, etnické, národní a kulturní propastmi, které rozdělují lidstvo, v Severní Americe a na mezinárodní úrovni.

Modelování Invitational Community

CMU nálada individualismu naší doby podle modelování a rozvíjení invitational komunity, které jsou různorodé, ale učit se spolu, ve kterém lidé se vzájemně podporují, a které podporují soucit a představují naději těm, kteří v nich i mimo něj.

Místa

Winnipeg

Canadian Mennonite University

Adresa, 1. řádek
North Shaftesbury (Primary Mailing Address)
500 Shaftesbury Blvd.
Winnipeg, MB R3P 2N2

Winnipeg, Manitoba, Kanada
Telefonní číslo
+1 204-487-3300

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium