Xiamen University Malaysia

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Xiamen University Malaysia (XMUM) je první zámořský kampus zřízený renomovanou čínskou univerzitou a prvním čínským univerzitním kampusem v Malajsii. Nachází se v blízkosti Bandar Kota Warisan, Sepang, Selangor, je to jen 15 minut jízdy od země administrativní centrum Putrajaya nebo 45 km jihozápadně od Kuala Lumpur. Je postaven na ploše 150 akrů s plánovanou celkovou podlahovou plochou 470 000 m2. XMUM usiluje o to, aby se stala univerzitou s výrazným globálním výhledem, který představuje prvotřídní výuku a výzkum a zahrnuje kulturní rozmanitost. S výjimkou čínských studií a tradiční čínské medicíny je výuka všech ostatních programů v angličtině.112253_blur-businesswoman-close-up-407237.jpg

Xiamen univerzita Číny v pohledu

Od jeho založení, v 1921, Xiamen univerzita produkovala více než 300,000 vysokoškoláků a absolventů. Více než 60 akademiků Čínské akademie věd (CAS) a Čínské akademie inženýrství (CAE) studovalo nebo pracovalo na univerzitě v Xiamen.

Rozsah

Univerzita Xiamen má 28 škol obsahujících 76 oddělení a 14 výzkumných ústavů.

Stupně

Univerzita nabízí 33 doktorských titulů v oborech první třídy a 52 magisterských titulů v oborech první třídy. Nabízí 90 vysokoškolských programů, 279 absolventských programů a 187 Ph.D. programů.

Xiamen univerzita má 2,657 na plný úvazek fakulta a profesionální výzkumníci, včetně 1,875 profesorů a docentů koho 22 být akademici CAS a CAE.

Univerzita nyní má úplný zápis asi 40,000 studentů na plný úvazek na akademické půdě, včetně 19,843 vysokoškoláků, 16,172 magisterských studentů a 3,647 doktorandů. Existuje více než 3000 mezinárodních studentů.

Od roku 2011 do roku 2015 publikovali studenti XMU a fakulty více než 50 výzkumných zpráv v mezinárodních časopisech jako je Science, Nature and Cell a jejich dílčí časopisy. V roce 2016 bylo 306 a 31 výzkumných projektů na univerzitě Xiamen financováno Národní přírodní nadací Číny a Národní nadací pro sociální vědy Číny.

Studie jihovýchodní Asie, studie z Tchaj-wanu, výzkum v oblasti vysokoškolského vzdělávání, ekonomické studie a studie účetnictví jsou v Číně vysoce hodnocenými programy.

Celosvětový dosah

Univerzita Xiamen má meziuniverzitní spolupráce s více než 300 vysokoškolskými institucemi doma iv zahraničí.

Xiamen University podporuje výuku čínštiny jako cizího jazyka.

Xiamen University se stala prvotřídní univerzitou v Číně. Spoluzakládala 16 konfuciuských institutů s univerzitami v Severní Americe, Evropě, Asii a Africe.

Hmotnost a konektivita

Univerzita Xiamen má vybudovanou plochu 1,4 milionu metrů čtverečních a její knihovny mají 10,7 milionu svazků (včetně 5,6 milionu kusů ekvivalentních e-knih

Univerzita Xiamen nyní vyvíjí velké pokroky směrem ke svému cíli vybudovat univerzitu na vysoké úrovni známou doma i v zahraničí.

(Výše uvedené údaje jsou k březnu 2018)112254_cheerful-colleague-desk-1169953.jpg

Fakta Xiamen University Malaysia

Historická vzájemná výměna

"XMU byla založena malajským Číňanem Tanem Kah Keeem v roce 1921. Nyní o 93 let později, XMU oplatil tím, že založil kampus v Malajsii, kde pan Tan Kah Kee dosáhl velkého úspěchu v jeho kariéře. To je historický vzájemný vztah . "

-Zhu Chongshi, prezident XMU (2003-2017)

Duch žije dál

Zakladatel XMU Pan Kah Kee byl považován za světoznámého pedagoga, který věnoval všem, co měl, snahám o vzdělání. XMU se slavnostně zavázala, že bude podporovat pana Kah Kee v duchu nezištné oddanosti vznešeným příčinám vzdělávání při zakládání XMUM. Zůstane neziskovou institucí a ne sen se vrátí do Číny. Místo toho budou veškeré přebytečné prostředky převedeny zpět do výzkumu a stipendií pro studenty XMUM.

Závazek k excelenci ve vzdělávání

Založení společnosti XMUM určuje nové hodnoty v oblasti spolupráce a výměny ve vzdělávání mezi Čínou a Malajsií. XMU je veden k budování kampusu v jednom z nejlepších Malajsijských teritorií, aby vytvořil vysoce kvalitní talenty s mezinárodní konkurenceschopností.

Vize a poslání

Vidění

Xiamen University Malaysia usiluje o to, aby se stala univerzitou s výrazným globálním výhledem, který představuje prvotřídní výuku a výzkum a zahrnuje kulturní rozmanitost.

Mise

Vychovávat mladé talenty s důstojností a moudrostí a proměňovat je na jemné občany regionu, kteří přispějí k prosperitě lidí a sociálnímu pokroku Malajsie, Číny a jihovýchodní Asie.112255_architecture-buildings-city-92225.jpg

Místa

Selangor

Adresa, 1. řádek
Jalan Sunsuria,
Bandar Sunsuria,
43900 Sepang,
Selangor Darul Ehsan, Malaysia

48200 Selangor, Selangor, Malajsie

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium