Přečtěte si oficiální popis

DEKRA | Hochschule für Medien je státní univerzita akreditovaná Wissenschaftsrat a sídlem v Berlíně-Friedrichshain.

Nabízí tři studijní programy: film a televizi, žurnalistiku a řízení PR a komunikace. Škála možností specializace je široká od mediálního designu, marketingové komunikace a komunikační psychologie po online žurnalistiku, televizní žurnalistiku, moderování a PR až po režii, kameru, produkci, postprodukci a zvuk.

Univerzita je součástí akademické sítě DEKRA, jedné z největších poskytovatelů soukromého vzdělávání v Německu.

Praktický význam a silná síť

Všechny kurzy v DEKRA | Hochschule für Medien sleduje přístup založený na aplikacích. Důraz je kladen na praktické školení pro média a kreativní průmysl na základě vědecky založeného výuky. Jedním z našich způsobů zajištění praxe a celoživotního učení je spolupráce s různými partnery: mediálními společnostmi, neziskovými a vládními organizacemi a dalšími vzdělávacími institucemi.

Intenzivní péče a atraktivní vzdělávací prostředí

Nabízíme našim studentům osobní služby, které se konkrétně zabývají jejich individuálními silnými stránkami a potřebami. Kromě toho je jedním ze zvláštních rysů univerzity příjemné a známé prostředí pro výuku a učení. Přednášky se konají v malých studijních skupinách. V tomto kontextu se učitelé chovají jako impulzní generátoři, kteří do svých studií zahrnují své zkušenosti a odborné znalosti z oblasti vědy a soukromého sektoru. Dokonce i mimo přednášky mají lektoři čas na otázky našich studentů.

Jste pro nás důležitý - od začátku

Formální požadavek na bakalářský titul v DEKRA | College of Media je kvalifikační předpoklad pro přijetí do školy (Abitur nebo Fachhochschulreife) nebo odborné vzdělání s několikaletou odbornou praxí. Neexistuje numerus clausus (NC). Kromě toho nesmí být předem předloženy žádné složky, filmy, články atd. Nejdůležitější pro úspěšné studium zde je vaše vlastní motivace: Proto věnujeme zvláštní pozornost podrobné informaci a individuální konzultaci. Dálkové studie, workshopy, události, osobní studijní poradenství jsou jen některé z našich pravidelných nabídek pro budoucí studenty.

Vaše výhody na první pohled

 • Státní schválené studium na stanovené univerzitě
 • Vynikající výuka s profesory a přednášejícími z oboru
 • Konzistentní praktický význam s různými projekty
 • Velká síť s partnery z médií, obchodu a společnosti
 • Maximální individuální podpora - intenzivní učení v malých skupinách
 • Otevřená a kreativní učební atmosféra
 • Technické půjčování i pro soukromé projekty
 • Žádné skryté poplatky - atraktivní model financování
 • Semestrální vstupenka v ceně
 • Centrální poloha v srdci Berlína s vynikajícím spojením

Jsme tam pro vás osobně

Chtěli byste se dozvědět více o studijním programu, mít otázky ohledně financování nebo všeobecné univerzity? Náš studentský poradenský servis vám rád pomůže.

Nejlepší náhled získáte přímo na místě. Proto srdečně vyzýváme potenciální studenty, aby se zúčastnili našich akcí na univerzitě.

Programy se vyučují na:
 • Němec
 • Angličtina

Tato škola dále nabízí:


DEKRA Hochschule für Medien

Bakalářský program učí potřebné teoretické základy, jako je filmová historie, filmová analýza, skriptová práce, filmová a video technika stejně jako audio technika. V pra ... [+]

Studium filmu a televize se zaměřuje na četné výrobní kroky - od myšlenky až po konečný článek.

Bakalářský program učí potřebné teoretické základy, jako je filmová historie, filmová analýza, skriptová práce, filmová a video technika stejně jako audio technika. V praxi se zvláště zabývají metody a techniky filmové tvorby a televizní produkce. Komunikační a projektově orientované učení je zaměření studia ve filmu a televizi. Vedle vědeckých a technických znalostí získají studenti praktické zkušenosti.

Po dokončení základních studií si studenti volí mezi specializací režie, kamerou, produkcí, postprodukcí nebo zvukem. Píše, natáčí, filmuje, stříhá a produkuje své první krátké filmy, dokumenty, hudební videa a podobné filmové a televizní premiéry. Naši přednášející je podporují. Studium je doplněno bakalářskou diplomovou práci.... [-]

Německo Berlín
Říjen 2020
Angličtina,Němec
Denní studium
6 semestry
Kampus
Přečtěte si více v češtině
DEKRA Hochschule für Medien

Studijní program komunikačního managementu se zaměřuje na koncepci komunikačních strategií a mediálních produktů a jejich tvůrčí realizaci. Komunikační a mediální sektor ... [+]

Studijní program komunikačního managementu se zaměřuje na koncepci komunikačních strategií a mediálních produktů a jejich tvůrčí realizaci. Komunikační a mediální sektor je jedním z největších průmyslových odvětví na světě. To je důvod, proč jsou kvalifikovaní odborníci velice žádaní.

Bakalářský titul v oblasti komunikačního managementu učí základy ekonomie, projektového řízení, fotografie a designu, řízení obchodu a komunikace, výzkum trhu a médií a sociální marketing. Tato dobrá znalost se účelně používá v praktických projektech a prohlubuje interdisciplinární.

V pokročilé fázi studia se studenti mohou specializovat na tři oblasti mediálního designu, komunikační psychologie a marketingové komunikace. Na konci specializace budou všechny oddělení společně realizovat interdisciplinární multimediální projekt pro klienta z oboru. Studium je doplněno bakalářskou diplomovou práci.... [-]

Německo Berlín
Říjen 2020
Němec
Denní studium
6 semestry
Kampus
Přečtěte si více v češtině
DEKRA Hochschule für Medien

Studijní program Žurnalistika a PR je zaměřen na prakticky orientované a tvůrčí zájemce, kteří chtějí pracovat v oblasti multimediálních a tvůrčích prací se zaměřením na ... [+]

Studijní program Žurnalistika a PR je zaměřen na prakticky orientované a tvůrčí zájemce, kteří chtějí pracovat v oblasti multimediálních a tvůrčích prací se zaměřením na oblasti televize, moderování a on-line nebo oblasti činnosti v oblasti public relations.

Program nabízí vyvážený mix hlavně seminářů a praktických editačních prací. Povinné moduly všech oborů poskytují základní kompetence v oblasti médií a politického systému Spolkové republiky Německo, statistika a mediální výzkum, mediální etika, mediální právo a základní konstrukční a výrobní dovednosti v oblasti psaní a copywritingu, fotografie, video technologie, audio technika, editační systémy , Oddělení a formát zákazníka.... [-]

Německo Berlín
Říjen 2020
Němec
Denní studium
6 semestry
Kampus
Přečtěte si více v češtině