Kwararafa University

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Kwararafa University WukariByl licencován jako Wukari Jubilejní Národní Univerzity Komise v roce 2005. To vzlétl v březnu 2006 s 61 studenty jako první a jediná obec vlastnil univerzitu v Nigérii, první univerzity v Taraba státu a druhý soukromý University v North East geopolitickém zóně Nigérie.

Studenti

Vidění

Chcete se stát prvotřídní instituce ve snaze o poznání a vzdělanosti prostřednictvím výuky, výzkumu a veřejně prospěšné práce, zaměřené na vštěpovat znalosti a podnikatelských dovedností pro studenty, které jim umožní být produktivní a soběstační.

Mise

  • Pro zajištění příznivého prostředí pro rozvoj účinných a virilních původních lidské a materiální zdroje pro rozvoj národa.
  • Produkovat absolventy, kteří jsou dobře zaoblené ve svých oborech a také prodchnuté potřebnou podnikatelské dovednosti smysluplně přispět k rozvoji sebe zejména a společnosti obecně.
  • Chcete-li nahradit nezaměstnanosti a profesního stagnaci absolventů s tvůrčí vynalézavost prostřednictvím dobře balené programů a praktického výcviku.
  • Pro zajištění kvalitního vzdělávání pro Nigerijci bez ohledu na náboženskou příslušnost, kmeny, pohlaví a politickou naklonění.
  • Chcete-li vytvořit výchově a stimulující prostředí, kde je snaha o dokonalost, vývoj sebekázně, kreativní myšlení a individualita bude vzkvétat a také vnímány jako základních složek družstva.

Univerzitní Colors

Univerzita Oficiální Barvy jsou zelené a zlaté. Zelená barva představuje zemědělství, produktivitu, plodnost, růst a neustálý pokrok, zatímco Gold Colour představuje bohaté kulturní dědictví lidí a bohatství přírodních zdrojů.

V loga, kopí hlava "Atoshi" je tradiční zbraň lidí Jukun (host obce univerzity) a jeho vztah s otevřenou knihou také v logu symbolizuje, že znalosti odvozené z univerzity bude hrát klíčovou úlohu při vedení / řešení krizí a v boji proti nevědomosti, chudoby a nemocí.

Naše historie

Kwararafa University WukariByl licencován jako Wukari Jubilejní Národní Univerzity Komise v roce 2005. To vzlétl v březnu 2006 s 61 studenty jako první a jediná obec vlastnil univerzitu v Nigérii, první univerzity v Taraba státu a druhý soukromý University v North East geopolitickém zóně Nigérie.

Nachází se na Wukari starobylé město, které bylo na chvíli ústředí historicky známého Kwararafa konfederaci, univerzita oficiálně změnil svůj název od Wukari Jubilee do Kwararafa v únor 2012 tak, aby odrážely kulturní a historické kořeny konfederace, která na vrcholu svého pravomoc rozšířena na moderních Niger, Plateau, Kogi, Nasarawa a Benue států a RUP na severu střední geo-politické oblasti, Edo a Cross River v jižní-jižní zóny, Kogi Kaduna, Kano a Katsina uvádí v severozápadní zóny a Bauchi , Gombe, a Adamawa státy v severovýchodní zóně.

Kwararafa University udržuje srdečné vztahy se svou hostitelskou komunitou a přitahuje studenty z Taraba a 22 dalších státech federace.

fakulta

Výzkum je zaměřen / Vazby

Univerzita je v současné době vyvíjí táhel programy s jinými institucemi a univerzitami po celém světě. Zaměření výzkumu je v oblastech:

  • Mír a řešení konfliktů
  • Food Science and Technology
  • Matematické vzdělávání
  • Dědictví Studie a Eco-cestovní ruch

Výzkumné zaměření je odvozen od jedinečné poloze na Univerzitě v údolí Benue s množstvím rostlin a živočichů, jakož i bohatý společenský kulturní tradice lidu této oblasti, které by mohly být akademického zájmu k výzkumníkům. Naše komunita projekt je Mathematics Education.

Jsme přesvědčeni, že pokud budeme spolupracovat s naší širší komunitou a nasazení moderních technik pro výuku matematiky budeme zaplnit mezeru ve výuce matematiky a zejména přírodovědné vzdělávání obecně.

Služby akademické podpory

Univerzitní knihovna

Univerzitní knihovna je zásoben dobře vybraných významných knih, časopisů, novin a časopisů. Mnohé z těchto knih jsou poslední v různých předmětů vyučovaných na univerzitě. virtuální knihovna Univerzitní má 50 desktopové systémy s 20-palcovými monitory všechny sítě a připojit k Internetu. E-knihovna má přes 2 miliony e-knih na svém serveru.

Počítačové laboratoře

Ve svém odhodlání, aby odpovídalo teorii s praxí, Kwararafa Univerzita má dva dobře vybavené počítačové učebny pro použití u studentů ve katedry informatiky na univerzitě. Hlavní počítač Laboratoř má 25 systémy, zapojených v síti na server. Má také zpětný projektor a digitální tabuli. Druhá laboratoř je v podstatě pro hardwarovou trénink. GIS a ekonometrie Laboraties Univerzita vybaven dvěma laboratořemi pro geografických informačních systémů a ekonometrie. Obě laboratoře jsou vybaveny stolních a přenosných počítačů, multimediální zařízení a software na zakázku umožnit zaměstnancům a studentům provádět základní a pokročilé GIS a statistický výzkum.

Klinika

Univerzita je dbát na zdravotní potřeby svých studentů a zaměstnanců a pro tento účel. Univerzita poskytuje zdravotní pojištění pro všechny své studenty. To jim umožňuje být přítomni, když nemocný velkých nemocnic v Wukari a na jejich místa pobytu během prázdnin.

Sportovní

Univerzita je aktivně zapojen do sportu a hrál několik zápasů se sousedními institucí terciárního vzdělávání. To také se účastnil v posledních soukromá univerzita hrách konaných v Jabu. Vysokoškolského sportovního Koordinátor dohlíží na záležitosti tohoto přístroje.

Místa

Wukari

Adresa, 1. řádek
Kwararafa University, Wukari
P.M.B 1019
Wukari, Taraba State

Wukari, Taraba, Nigérie