Erasmus University Rotterdam - Erasmus School of Social and Behavioural Sciences

Úvod

Read the Official Description

Vítejte na Erasmus School of Social and Behavioral Sciences (ESSB)

ESSB je domovem rozsáhlé rozmanitosti studijních programů a vědeckých oborů: veřejná správa, pedagogické vědy, psychologie a sociologie. Kromě toho jsou s fakultou spojena Vysoká škola Erasmus, IHS a dva výzkumné ústavy RISBO a DRIFT. Naše vzdělávání je drobné a je založeno na problematickém učení (PBL). Připojení k profesnímu oboru je dalším znakem našich studijních programů.

Děkan

Konečná odpovědnost za činnost fakulty a vedení Erasmus školy sociálních a behaviorálních věd (ESSB) nese děkan. Dekan je podporován jeho zaměstnanci, skládajícím se z děkana, člena studenta, ředitele fakulty a poradců v oblasti vzdělávání a výzkumu a podnikového kontrolora. Od 1. září 2015 je tento personál sestaven následovně:

 • Prof.dr. VJJM Bekkers (děkan)
 • Mw.dr. AMPh. de Jong (ředitel fakulty)
 • Mw. J. Dekkers-de Leeuw MSc (výzkumný poradce v oblasti politiky)
 • Dhr. MGJM Adriaans MSc (poradce pro vzdělávání)
 • Dhr. B. Looije (obchodní kontrolor)
 • Mw. Nicky van de Lagemaat (studentský člen)

Rada fakulty

V případě významných věcí fakulty konzultujte s děkanem fakultní rada. Rada fakulty také působí jako spolurozhodovací orgán na úrovni fakulty. Rada fakulty se skládá pro 50% studentů a 50% zaměstnanců ESSB.

Organizační složky

Fakulta má následující kapacitní skupiny, ve kterých se nachází akademický personál a podpůrný a řídící personál:

 • Katedra veřejné správy a sociologie. Předseda: prof.dr. RJ van der Veen
 • Katedra psychologie, školství
 • Erasmus University College. Dekan: prof.dr. MA Frens

Ředitelé pro vzdělávání a výzkum

Vzdělávání a výzkum v rámci veřejné správy, psychologie, sociologie a pedagogických věd se nachází v programech. Řízení těchto programů spočívá na ředitelích v oblasti vzdělávání a výzkumu. V současné době existují následující ředitelé:

Veřejná správa - Sociologie

 • Vzdělání ředitel: prof.dr. M. Haverland
 • Vedoucí výzkumu: prof.dr. PA Dykstra

Psychologie - Pedagogické vědy

 • Ředitelka pro vzdělávání: dr. AACM Smeets
 • Vedoucí výzkumu: prof.dr. PJ Prinzie

Fakultní úřad

Všichni pracovníci podpory a řízení, kteří nepracují speciálně pro jednu vědeckou oblast, jsou ubytováni v kanceláři fakulty. Katedra fakulty vede ředitel fakulty: mw.dr. AMPh. de Jong.

Společné rozhodování

Společné rozhodování znamená, že se mohou zúčastnit diskuse na důležitých tématech o různých zúčastněných stranách. Na studenty ESSB, ať už ve skupině, nebo individuálně, se mohou zapojit do diskusí s profesory a zaměstnanci Erasmus School of Social and Behavioral Sciences, aby zastupovali studenty a jejich názor. Studenti se účastní společných rozhodovacích procesů na různých úrovních, čímž předávají své nápady a stížnosti.

Tato část webových stránek poskytuje informace o různých možnostech účasti na společném rozhodování v ESSB, o tom, jak je toto uspořádáno a kam jít v případě stížnosti na vzdělávání.

Existují různé společné rozhodovací orgány

 • Vzdělávací výbory
 • Rada fakulty
 • Rada univerzity
 • Studentští členové rady rady
 • Studentský člen manažerského týmu

Studentský konzultativní orgán fakulty

Výše zmíněné orgány a zúčastněné strany jsou zastoupeny ve Studentském poradním orgánu fakulty (zkratka v holandštině: FSO). Během měsíčního setkání se setkávají zástupci různých společných rozhodovacích orgánů ESSB, aby diskutovali o záležitostech týkajících se vzdělávání. Komisařka Vzdělávání studentské asociace Cedo Nulli je předsedou této schůze. Předsedá studentskému poradnímu orgánu fakulty a podporuje společné rozhodování.

Během setkání se diskutují otázky týkající se vzdělávání, které by mohly být pro studenty zajímavé. Všechny zúčastněné strany diskutují o aktuálních záležitostech, vyměňují si informace a snaží se vzájemně se učit.

Navíc všechny stížnosti, které Cedo Nulli shromažďuje, jsou postoupeny společnému rozhodovacímu orgánu, který je nejvhodnější na řešení konkrétní stížnosti. Další informace o stížnostech: naleznete na webové stránce "Pravidla pro stížnosti".

Dějiny

Fakulta sociálních věd 1963 -

Je důležité zaznamenat a vyprávět historii Fakulty sociálních věd *. Tímto způsobem lze pochopit současnou situaci fakulty a zachovat si paměť organizace. Od založení fakulty v roce 1963 byl příběh fakulty dvakrát napsán. Poprvé to bylo, když fakulta oslavila své 40. výročí. Slavnost padesátého výročí působení fakulty byla druhou příležitostí, kdy byl publikován příběh fakulty.

* Od 1. září 2017 je jménem fakulty Erasmus School of Social and Behavioral Sciences.

This school offers programs in:
 • Angličtina
 • Holandský

Vidět Bakalář » Vidět MSc » Vidět Magistr »

Programs

Tato škola dále nabízí:

Bakalář

Bakalář v řízení mezinárodních sociálních výzev

Campus forma Denní studium 3 let September 2019 Nizozemsko Rotterdam

Bakalářský program je rozdělen na osm po sobě jdoucích 5 týdnů. V každém období absolvujete jeden kurz zaměřený na konkrétní předmět. Budete například absolvovat kurzy zaměřené na globalizaci, veřejnou politiku, vedení a řízení lidských zdrojů, mezinárodní migraci, správu sítí a otázky mezinárodního rozvoje. [+]

Studijní program

Máte zájem o řešení sociálních problémů, které překračují národní hranice? Další informace o bakalářském programu Správa mezinárodních sociálních výzev na Erasmus University v Rotterdamu.

Jak je program organizován?

Bakalářský program je rozdělen na osm po sobě jdoucích 5 týdnů. V každém období absolvujete jeden kurz zaměřený na konkrétní předmět. Budete například absolvovat kurzy zaměřené na globalizaci, veřejnou politiku, vedení a řízení lidských zdrojů, mezinárodní migraci, správu sítí a otázky mezinárodního rozvoje. Tyto kurzy vám umožní analyzovat sociální výzvy z různých perspektiv a pochopit různé role, vnímání a zájmy příslušných aktérů. Navíc budete pokračovat v kurzech v metodách výzkumu, abyste získali dovednosti a znalosti, které potřebujete pro výzkum v oblasti sociálních výzev a řízení těchto sociálních výzev. Každé období bude ukončeno zkouškou tohoto konkrétního kurzu. Tento plán vám umožňuje plně se zaměřit na jeden kurz, spíše než na rozdělení pozornosti mezi více kurzů.... [-]


Mezinárodní bakalář v psychologii

Campus forma Denní studium 3 let September 2019 Nizozemsko Rotterdam

Chcete pomáhat organizacím a jejich zaměstnancům profesionálně prospívat? Máte zájem o způsob fungování mozku a o tom, jak můžete prostřednictvím vzdělání rozvíjet talent? Pokud ano, tento program může být pro vás. Prostřednictvím teorie a praxe se seznámíte s různými předměty v psychologii. [+]

Studijní program

Chcete pomáhat organizacím a jejich zaměstnancům profesionálně prospívat? Máte zájem o způsob fungování mozku a o tom, jak můžete prostřednictvím vzdělání rozvíjet talent? Pokud ano, tento program může být pro vás. Prostřednictvím teorie a praxe se seznámíte s různými předměty v psychologii.

V rámci našeho psychologického programu vychováváme metodu učení založenou na problémech. V malých skupinách budete analyzovat konkrétní problémy hledáním informací v knihách, časopisech a digitálních médiích. Diskusní třídy posílí vaši vazbu s kolegy a povzbudí vás k úspěchu. Rovněž rozvíjíte psychologické dovednosti, které mají za cíl minimalizovat propast mezi univerzitou a pracovištěm a připravit vás na svou kariéru.... [-]


Videos

Why choose Erasmus University?

Contact

Erasmus University Rotterdam

Adresa, 1. řádek Erasmus Universiteit Rotterdam Faculteit der Sociale Wetenschappen Mandeville Building, T15-19 Postbus 1738 3000 DR Rotterdam
Rotterdam, South Holland, Nizozemsko
Website http://www.eur.nl/
Telefonní číslo +31 10 408 1111