German University of Technology in Oman

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Historie německé University of Technology (GUtech) může být vysledována až do roku 2003, kdy vizionář Omanis uvažoval o založení vysoce kvalitní technické univerzity v Ománu. Tato vize byla inspirována pokyny Jeho Veličenstva Sultána Qaboose pro poskytování kvalitního vysokoškolského vzdělávání v Ománu soukromými investory.

Univerzita RWTH Aachen v Německu byla oslovena s úmyslem přivést německou excelenci do vzdělávání do Ománu. Po několika letech diskusí a vyjednávání byli zakladatelé připraveni zahájit akční plán pro založení univerzity. V srpnu 2006, Oman vzdělávací služby LLC (OES), společnost s ručením omezeným podle práva Sultanate Omana, byl včleněn založit univerzitu na formálním základě. OES je také právnickou osobou odpovědnou za zahájení vzdělávání v souvislosti s budoucími projekty.

Dohoda o spolupráci mezi RWTH Aachen University a OES byla podepsána v prosinci 2006 a připravila půdu pro založení soukromé univerzity v sultanátu Omán. To upevnilo základy všeho, co si zakladatel představil: vysoce kvalitní technologickou univerzitu v Ománu. Konkrétně dohoda stanovila rámec pro spolupráci mezi OES a univerzitou RWTH Aachen, pokud jde o akademické osnovy, zajištění kvality a odborné znalosti, a zřízení technologické univerzity. Všechny programy GUtech byly vyvinuty ve spolupráci společnosti GUtech s univerzitou RWTH Aachen v Německu.

Vidění

German University of Technology in Oman (GUtech) se snaží stát se přední technologickou univerzitou v Ománu a širším regionu, a tak definovat nejvyšší standardy ve vzdělávání, výzkumu a inovacích.

Mise

GUtech poskytuje studentům požadované vzdělání, aby se staly vysoce kvalifikovanými a sociálně odpovědnými absolventy, vedenými německou špičkovou vědou a technikou, s pevným základem v kultuře a dědictví Ománu. Univerzita podporuje kreativní a kritické myšlení, které napomáhá rozvoji výzkumu a vývoje a jejím cílem je sloužit společnosti jako celku.

Hodnoty

Společnost GUtech se zavázala k dodržování etických zásad ve všech svých závazcích. Univerzita zejména vítá studenty a zaměstnance obou pohlaví, všech etnických, geografických, kulturních a náboženských prostředí. Univerzita podporuje mír a toleranci a vítá další interkulturní výměnu mezi Ománem a Německem.

Místa

Muscat

Adresa, 1. řádek
Muscat, Guvernorát Maskat, Omán

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium