Přečtěte si oficiální popis

Jagelonská univerzita , založená v roce 1364, je nejstarší univerzitou v Polsku a druhou nejstarší institucí vyššího vzdělávání ve střední a východní Evropě. Právě zde vznikla v 15. století krakowská škola práva národů (časná forma současného mezinárodního práva). Na počátku 19. století bylo na naší univerzitě založeno katedra politických dovedností.

Poté, co Polsko získalo nezávislost, byla v roce 1920 založena Právnická fakulta (SPS). Vychází z Free School of Political Sciences v Paříži. Činnost SPS byla zastavena počátkem druhé světové války a na její místo byla organizována podzemní výchova. Ačkoli škola obnovila svou činnost v roce 1946, komunistické orgány ji zavřely koncem čtyřicátých let. V roce 1969 byl na Právnické fakultě založen Ústav politické vědy (IPS).

V roce 2000 byla založena Fakulta mezinárodních a politických studií . Byla rozdělena na čtyři jednotky: (1) Ústav politické vědy (zmíněný výše); (2) Institut etnických studií a polské diaspory (založený v roce 1972); (3) Ústav regionálních studií; a (4) Škola polského jazyka a kultury (působící jako součást fakulty do roku 2005).

Jedním z hlavních cílů pro založení nové fakulty bylo spojit akademické a didaktické úsilí různých skupin akademických vědců na univerzitě v oblasti politického a mezinárodního vývoje - jak je vidět z právního, historického, filozofického, sociologického a kulturního hlediska .

Časem vznikly v rámci fakulty nové jednotky, často v důsledku reorganizace dříve existujících jednotek. V roce 2004 byl založen Ústav amerických studií a polská diaspora (který také zahrnoval interfaţující oddělení amerických studií založený v roce 1991) a Institut evropských studií (který vznikl z interfaţního oddělení evropských studií, založený v roce 1993). V roce 2005 byl založen Institut ruských a východoevropských studií.

V roce 2005 se divize ukrajinských studií (založená v roce 2000) stala samostatnou jednotkou fakulty. Podle vyhlášky vydaného prezidentem Jagellonské univerzity v roce 2006 se Středisko čínského jazyka a kultury, jinak známé jako "Konfuciův institut v Krakově", stalo součástí fakulty.

V roce 2008 založilo Centrum pro studium holokaustu z oddělení pro studium holocaustu, založené v roce 1996. V roce 2010 se divize Středního a Dálného východu (založená v roce 2000) stala institutem středního a dalekého východu. V témže roce bylo zřízeno Centrum litevských studií.

V roce 2012 bylo z iniciativy Fakulty mezinárodních a politických studií a Fakulty matematiky a informatiky zřízeno Centrum kvantitativního výzkumu v politologii . Také v roce 2012 bylo v Londýně založeno Polské výzkumné středisko Jagellonské univerzity za pomoci výzkumných pracovníků z fakulty.

V roce 2013 byl Institut pro regionální studia reformován jako Institut mezikulturních studií. V tomto roce bylo také otevřeno Jagelonské centrum migračních studií. V roce 2014 bylo založeno Jagelonské centrum pro africké studia.

Fakultní jednotky

Základní jednotky:

 • Institut amerických studií a polské diaspory,
 • Ústav středního a Ďalekého východu,
 • Institut evropských studií,
 • Institut politologie a mezinárodních vztahů,
 • Institut ruských a východoevropských studií,
 • Institut mezikulturních studií,
 • Oddělení ukrajinských studií,
 • Centrum pro studium holokaustu,
 • Centrum pro čínský jazyk a kulturu (Konfuciův institut v Krakově)
 • Centrum litevských studií.

Interfacutivní jednotky

 • Centrum kvantitativního výzkumu v politologii,
 • Jagellonské centrum migračních studií

Ostatní jednotky

 • Jagellonské univerzitní polské výzkumné středisko v Londýně,
 • Dům pro hosty

Jagellonská univerzita

Jagelonská univerzita vychovává tři úrovně: řádné, magisterské a doktorské, podle principů bolonského procesu. Existuje více než sto stupňů a specializací dostupných v polštině, stejně jako více než tucet v angličtině. Evropský systém přenosu kreditů (ECTS) byl zaveden ve všech kurzech a specializacích, což umožnilo bezproblémové propojení studií na UJ se studiem v jiných evropských zemích. Spolu s rozvojem spolupráce s řadou univerzit na celém světě to umožnilo výrazné zvýšení mobility studentů.

Programy se vyučují na:
 • Angličtina
 • Polština

Tato škola dále nabízí:

BA

Faculty of International and Political Studies at Jagiellonian University

Bakalář umění v mezinárodních vztazích a oblastních studií (IRAS) je vysokoškolský interdisciplinární program, který nabízí přísný mezinárodní a srovnávací pohled na souč ... [+]

Bakalář umění v mezinárodních vztazích a oblastních studií (IRAS) je vysokoškolský interdisciplinární program, který nabízí přísný mezinárodní a srovnávací pohled na současný globální systém a různé oblasti světa. Jejím cílem je podporovat tvůrčí uvažování o komplexních globálních problémech a vybavit studenty analytickými nástroji, jazykovými znalostmi a mezikulturním porozuměním, aby je vedli v tomto procesu. Náš diplom poskytuje pevnou základnu v mezinárodních otázkách spolu s příležitostí specializovat se na konkrétní region nebo konkrétní téma. Dozvíte se, jak se mezinárodní systém vyvíjel, a zapojte se s odborníky do debat o dilematích, které dominují současné mezinárodní politice. Náš výzkum a výuka zahrnuje celé spektrum témat v mezinárodních vztazích a oblastních studiích, včetně mezinárodní politiky a ekonomiky, rozvoje, globálního řízení, etiky mezinárodních záležitostí, řešení konfliktů a budování míru, regionální integrace, kulturní rozmanitosti a mezikulturního dialogu. Navíc program nabízí hlubokou analýzu politiky, ekonomiky, bezpečnosti, kultur a společností v různých oblastech světa. Druhý a třetí ročník programu vám umožní zaměřit se na jednu ze dvou specializací: Mezinárodní bezpečnost nebo oblastní studia. Výběr specializace vám poskytne soustředěnou a hloubkovou studii oblastí, které vás nejvíce zajímají.... [-]

Polsko Kraków
Říjen 2019
Angličtina
Denní studium
3 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině

Jagiellonix - etiuda promocyjna Uniwersytetu Jagiellońskiego

Uniwersytet Jagielloński - Uniwersytet XXI wieku

Uniwersytet Jagielloński - Zmieniamy Świat

AIAS All Around The World

Adresa destinace
Collegium Novum ul. Gołębia 24, 30-007 Kraków
Kraków, Lesser Poland Voivodeship, PL