Read the Official Description

VSTU je přední regionální univerzita, která se řadí k nejlepším institucím v počtu kvalifikovaných odborníků z regionu Volgograd, jižního Ruska a některých cizích zemí. Univerzita získává dobře rozvinutou infrastrukturu, zajišťuje vysokou odbornou úroveň a ovlivňuje formování sociálních kvalit studentů pro jejich úspěšnou integraci do mezinárodní ekonomiky. Podle strategie univerzity byl založen výzkumný a vzdělávací průmyslový komplex (klastr) zaměřený na školení kvalifikovaných odborníků pro high-tech odvětví hospodářství.107253_pexels-photo-1432942.jpeg

Velkou pozornost věnujeme základnímu a aplikovanému výzkumu ak rozvoji prioritních oblastí vědy, technologie a technologického pokroku, jakož i výstupu vědecky řízených produktů. VSTU má dynamicky se rozvíjející školu metalurgů, chemiků, strojních inženýrů, materiálových inženýrů, svářečů, přístrojových inženýrů, stejně jako vysoce rozvíjející se vědu a vysoce kvalifikované odborné školení. Zaměření na výzkum určuje další inovační vývoj VSTU .

Transformace v oblasti vysokoškolského vzdělávání v Ruské federaci byly ovlivněny a realizovány ve VSTU jako víceúrovňový systém vzdělávacích programů, moderní formy organizace akademické činnosti, kontrola kvality, adekvátní materiálová a technická podpora.

Příznivé sociální prostředí bylo vytvořeno ve velkém týmu zaměstnanců a studentů. Většina z nich sdílí kulturní a etické hodnoty, udržuje a rozvíjí tradici polytechnické školy.

Rozvoj mezinárodní spolupráce a internacionalizace univerzity je jedním z nejdůležitějších nástrojů strategické implementace VSTU . Univerzita už 50 let působí jako odborná pracovnice pro zahraniční země. Od roku 1962 probíhá školení vysoce kvalifikovaných specialistů pro země Evropy, Asie, Afriky, Blízkého východu a Latinské Ameriky. Během této doby bylo vyučováno více než 5000 zahraničních studentů z 72 zemí celého světa pro další studium na ruských univerzitách. 1650 studentů z nich získalo diplom z naší univerzity a 64 titulů doktorského studia. Počet zahraničních studentů se za posledních 5 let zvětšil a každý rok studuje na univerzitě 500 zahraničních studentů. VSTU také nabízí širokou škálu magisterských programů a doktorských programů pro zahraniční studenty, kteří obhájili své doktorské práce.107254_pexels-photo-1305360.jpeg

Výuka v ruském jazyce mezinárodních studentů vyžaduje od nich nějaké speciální předškolní vzdělání. Za tímto účelem byla na Univerzitě v roce 1973 založena Fakulta zahraničních studií, která poskytuje zahraničním studentům další studium na univerzitách v Rusku na následujících specialitách: ekonomika, strojírenství a humanitní obory. Studenti této fakulty získají následující obory podle jejich specializace:

  • Inženýrství - ruský jazyk, fyzika, matematika, chemie, informační věda, regionální geografie, technická kresba;
  • Ekonomický - ruský jazyk, matematika, informační věda, studium zemí, ekonomika, geografie;
  • Humanitní vědy - ruský jazyk, literatura, kulturní studia, studium zemí, geografie.

Doba studia - 1 rok.

Během studia na fakultě pro zahraniční studenty se studenti učí ruskou kulturu, účastní se života univerzity a města, navštěvují muzea a mají příležitost ukázat svou kreativitu.

Mezinárodní studenti, kteří absolvovali jazykovou přípravu, mohou pokračovat ve studiu bakalářských programů, které jsou realizovány na naší univerzitě. Školení probíhá během 8 semestrů vysoce kvalifikovanými učiteli, odborníky a vědci. Studium je rozděleno na cykly:

  • Matematika a vědy
  • Profese (v něm je organizována specifikovaná odborná příprava v souladu s budoucími aktivitami)
  • Humanitní obory, sociologie a ekonomika

Studenti, kteří získali bakalářský titul a absolvovali jazykovou přípravu, mohou absolvovat magisterské programy, které trvají 4 semestry.

Zveme všechny zájemce a jejich rodiče, aby se dozvěděli více o nejslibnějších studijních programech naší univerzity.

Programs taught in:
Angličtina
Ruština

Tato škola dále nabízí:

Bakalář

Volgograd State Technical University

Výrobní automatizace je proces ve vývoji výroby strojů, ve kterém jsou funkce řízení a kontroly, které byly prováděny člověkem před odbočkou na zařízení a automatizované ... [+]

Absolventi naší univerzity, kteří studovali v rámci tohoto programu, úspěšně pracují u největších podniků a vědeckých organizací v Rusku a v zahraničí, zastávají pozici od vedoucích oddělení a laboratoří k hlavním konstruktérů a generálním ředitelům.

Výrobní automatizace je proces ve vývoji výroby strojů, ve kterém jsou funkce řízení a kontroly, které byly prováděny člověkem před odbočkou na zařízení a automatizované aplikace. Zavedení automatizace výroby umožňuje výrazně zvýšit produktivitu práce a kvalitu výstupu, minimalizovat množství pracovníků v různých výrobních oblastech.

Automatizace technologického procesu je sestava metod a prostředků určených k realizaci systémů, které umožňují řídit samotný technologický proces bez účasti člověka, nebo dát člověku příležitost přijmout nejdůležitější rozhodnutí. V důsledku automatizace technologického procesu se zvyšuje efektivita, bezpečnost, ekonomika výrobních procesů a také ekologie výroby.... [-]

Rusko Volgograd
September 2019
Denní studium
4 let
Campus forma
Přečtěte si více v češtině
Volgograd State Technical University

Odborníci v oblasti IT jsou neustále žádaní, nedostatek kvalifikovaných pracovníků v oblasti IT se nachází po celém světě, zejména v EEMEA. Školení IT specialistů na VSTU ... [+]

Odborníci v oblasti IT jsou neustále žádaní, nedostatek kvalifikovaných pracovníků v oblasti IT se nachází po celém světě, zejména v EEMEA.

Školení IT specialistů na VSTU je stará již více než 30 let. Nejvíce IT společností v regionu jsou vytvořeny, vedené a zaměstnané absolventy naší univerzity. Naši absolventi úspěšně pracují na předních ruských a mezinárodních společnostech (Yandex, Kaspersky Laboratory, Rostelekom, Intel, Microsoft, HP, CISCO, ZyXEL a další), které často zastávají vedoucí posty a pozice předních specialistů.

Výsledky účasti na mistrovství světa v programování ACM ICPC demonstrují vysokou úroveň výcviku na fakultě. Od roku 2008 se naše týmy drží v nejvyšších pozicích v jižním federálním regionu a v roce 2012 se dostaly do finálového stádiu na 36. místě (z 112 finalistů a 8500 týmů první etapy).... [-]

Rusko Volgograd
September 2019
Denní studium
4 let
Campus forma
Přečtěte si více v češtině
Volgogradskiy gosudarstvennyy tekhnicheskiy universitet (VolgGTU)
Address
Volgograd State Technical University Lenin avenue, 28
400005 Volgograd, Volgograd Oblast, Rusko
Website
Telefonní číslo
+7 844 223-00-76