Přečtěte si oficiální popis

Katolická univerzita v Ružomberku

Katolická univerzita v Ružomberku, Slovensko je veřejná vysoká škola se čtyřmi fakultami (Filozofická fakulta a dopisy, Pedagogická fakulta, Teologická fakulta a Fakulta zdravotnická). Univerzita poskytuje kvalitní vzdělání založené na individuálním přístupu v moderním areálu. Fakulty umění a dopisů je součástí univerzity od jejího založení. Nabízí atraktivní studijní programy v oblasti humanitních, historických, společenských a behaviorálních věd.

Flexibilní a vysoce kvalitní vzdělávání

Univerzita i její Fakulta umění a literatura se neustále snaží zlepšit kvalitu vzdělávání a výzkumu. Úspěch tohoto úsilí opakovaně potvrzují názory studentů a hodnocení nezávislé slovenské ratingové agentury ARRA. Podle posledního zveřejněného hodnocení všech univerzitních fakult na Slovensku agenturou ARRA je Filozofická fakulta Katolické univerzity v Ružomberku druhým nejlepším a ze všech fakult umění a dopisů má nejnižší podíl nezaměstnaných absolventů. Studenti jsou nabízeni širokou škálu studijních programů a mohou si vybrat z různých kurzů na nejnovější témata. Kromě toho se studenti mohou účastnit výměn na některých našich partnerských univerzitách v zahraničí.

Osobní růst

Univerzita podporuje osobní růst svých studentů. Vedle vzdělání nabízí možnost učit se užitečným dovednostem, setkat se s zajímavými lidmi a zapojit se do mimoškolních aktivit, jako jsou studijní média (studentský časopis, rozhlasová a televizní stanice), univerzitní divadelní soubor, folk-taneční společnost nebo sportovní aktivity.

Individuální přístup a rodinná atmosféra

Na Fakultě umění a literatury se studenti znají navzájem a jejich profesoři. Existují pravidelné akce, které jim pomáhají například setkat se s neformálním vítaným dnem pro studenty prvního ročníku, katedry, vánoční večírky, výlety na hřišti apod. Vzdělávání se obvykle uskutečňuje v menších skupinách; proto jsou studenti schopni rychlejší pokrok.

Aktuální univerzitní kampus

Areál univerzity je jedním z nejmodernějších na Slovensku. Dominuje ji nová univerzitní knihovna, ale také dobře vybavené učebny a moderní ložnice. Všechna důležitá zařízení se nacházejí v blízkosti hlavní budovy univerzity. Proto jsou studenti schopni strávit celý den (navštěvovat kurzy, studovat v knihovně, mít kávu v jedné z kaváren nebo jíst ve univerzitní jídelně) v rámci univerzitního kampusu.

Atraktivní oblast

Filozofická fakulta se nachází na severu Slovenska v Ružomberku. Region nabízí širokou škálu možností pro příjemné volnočasové aktivity, protože poskytuje mnoho příležitostí pro relaxaci a zábavu. Turisticky orientované návštěvníky zaujme malebné horské prostředí, které je vhodné pro víkendové turisty i zkušené horolezce. V blízkém okolí se nachází pohoří Nízké Tatry, Velká Fatra a také Chočské vrchy, kde se mohou lidé vydat na pěší túry různých obtížností. Ružomberok nabízí řadu možností pro různé sportovní aktivity. Lyžařský a lyžařský rodinný park Malino Brdo nabízí výborné služby pro milovníky zimních sportů, turistů a zájemců o sjezdové horské cyklistiky. Atraktivní termální koupaliště Bešeňová a Lucky, které jezdí celoročně, jsou jen pár kilometrů od Ružomberka.

Podpora zahraničních studentů

Na fakultě máme zahraniční studenty, kteří přicházejí především z Ukrajiny, Polska nebo České republiky, kterým je nabídnuta pomoc s jejich praktickými otázkami, jako jsou povolení k pobytu apod. Zahraniční studenti mají k dispozici kurzy pro výuku slovenského jazyka. Protože slovanské jazyky mají mnoho společného, tito studenti jsou obvykle schopni velmi rychle navigovat ve vzdělávacím procesu. Kromě toho je adaptační proces snazší, pokud se studenti rozhodnou studovat anglický nebo německý jazyk, v tomto případě je většina z nich v angličtině nebo němčině.

Přiměřené životní náklady

Studenti pocházející ze zemí EU nebo zemí jako Ukrajina, Bělorusko, Srbsko atd. Neplatí školné za studium. Poplatky za ubytování ve studentských kolejích se pohybují od 70 do 140 EUR za měsíc na základě počtu lůžek (studentů) v pokoji. Celkové životní náklady studenta v Ružomberku tak mohou činit přibližně 350 EUR měsíčně. Navíc, nejlepší studenti dostávají štědré stipendia a existuje mnoho příležitostí pro práci na částečný úvazek v této turistické oblasti.

Programy se vyučují na:
  • Angličtina
  • Slovák

Tato škola dále nabízí:

BA

The Catholic University In Ružomberok

Program BA v angličtině a amerických studiích a historii trvá 3 roky a umožňuje studentům zlepšit jejich anglický jazyk, seznámit se s anglickou a americkou historií, lit ... [+]

Program BA v angličtině a amerických studiích a historii trvá 3 roky a umožňuje studentům zlepšit jejich anglický jazyk, seznámit se s anglickou a americkou historií, literaturou a kulturou, prozkoumat dějiny světové a slovenské historie a rozvíjet dovednosti potřebné pro historický výzkum, jako je kritický přístup a schopnost spojovat různé historické události a jevy. Absolventi mohou pokračovat v magisterském studiu nebo najít zajímavé pozice vyžadující znalosti anglického jazyka, historie a kritického a analytického přístupu.

Co budu studovat?

Dvojité velké studijní programy umožňují studentům studovat kombinaci dvou velkých písmen (v poměru 50: 50). Angličtina a americká studia a historie program je zaměřen na získání teoretických a praktických znalostí a dovedností z obou vybraných studijních oborů. Dále podporuje schopnost reagovat na společenské výzvy a problémy pružným a tvůrčím způsobem, aby byla připravena na pracovní trh.... [-]

Slovensko Ružomberok
Kontaktuj školu
Angličtina,Slovák
Denní studium
3 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
The Catholic University In Ružomberok

Program BA v angličtině a americké studium a filozofie trvá 3 roky a umožňuje studentům zlepšit jejich anglický jazyk, seznámit se s anglickou a americkou historií, liter ... [+]

Program BA v angličtině a americké studium a filozofie trvá 3 roky a umožňuje studentům zlepšit jejich anglický jazyk, seznámit se s anglickou a americkou historií, literaturou a kulturou, učit se filosofické terminologii, prozkoumat nejvýznamnější filozofické školy a problémy a rozvíjet schopnosti kritického myšlení a analýzy. Absolventi mohou pokračovat ve studiu MA nebo najít zajímavé pozice vyžadující znalost anglického jazyka a kritický a analytický přístup.

Co budu studovat?

Dvojité velké studijní programy umožňují studentům studovat kombinaci dvou velkých písmen (v poměru 50: 50). Angličtina a americká studia a filozofie program je zaměřen na získání teoretických a praktických znalostí a dovedností z obou vybraných studijních oborů. Dále podporuje schopnost reagovat na společenské výzvy a problémy pružným a tvůrčím způsobem, aby byla připravena na pracovní trh.... [-]

Slovensko Ružomberok
Kontaktuj školu
Angličtina,Slovák
Denní studium
3 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
The Catholic University In Ružomberok

Program BA v angličtině a amerických studiích trvá 3 roky a umožňuje studentům zlepšit jejich anglický jazyk a seznámit se s anglickou a americkou historií, literaturou a ... [+]

Program BA v angličtině a amerických studiích trvá 3 roky a umožňuje studentům zlepšit jejich anglický jazyk a seznámit se s anglickou a americkou historií, literaturou a kulturou. Absolventi mohou pokračovat v magisterském studiu nebo najít zajímavé pozice vyžadující znalosti angličtiny a anglicky mluvících zemí.

Co budu studovat?

Program poskytuje studentům znalosti o anglickém jazyce, kultuře a společnosti anglicky mluvících zemí. Kurzy pokrývají celou řadu jazykových a literárních disciplín spolu s teorií překladu ve vhodné hloubce s cílem připravit absolventy, kteří se budou moci průběžně seznámit s nejnovějším vědeckým výzkumem v oblasti anglické lingvistiky a literární vědy. K dosažení tohoto cíle program zahrnuje také širokou škálu volitelných předmětů zaměřených na literaturu, kulturu, moderní sociální média apod.... [-]

Slovensko Ružomberok
Kontaktuj školu
Angličtina,Slovák
Denní studium
3 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
The Catholic University In Ružomberok

Program BA ve výuce anglického jazyka a literatury a německého jazyka a literatury trvá 3 roky a umožňuje studentům zdokonalit si anglický a německý jazyk, seznámit se s ... [+]

Program BA ve výuce anglického jazyka a literatury a německého jazyka a literatury trvá 3 roky a umožňuje studentům zdokonalit si anglický a německý jazyk, seznámit se s anglickou, americkou a německou kulturou a připravit se na povolání učitele. . Absolventi, kteří mají zájem o to, aby se stali plně kvalifikovanými učiteli, musí pokračovat ve studiu magisterského studia nebo mohou najít zajímavá místa, kde mohou využít získané znalosti a znalosti angličtiny a němčiny.

Co budu studovat?

Studenti si zdokonalí svůj anglický a německý jazyk, osvojí si základy holandského jazyka a seznámí se s kulturou a společnostmi anglicky mluvících zemí a německy mluvících zemí. Kurzy pokrývají řadu lingvistických a literárních disciplín spolu s teoriemi překladu ve vhodné hloubce. Součástí programu je také široká škála volitelných předmětů zaměřených například na literaturu, kulturu, moderní sociální média apod. Kromě studia dvou vybraných oborů (anglický jazyk a literatura a německý jazyk a literatura), Cílem programu je poskytnout přehled o širších souvislostech vzdělávání. Studenti získají základy školní pedagogiky a psychologie a získají porozumění organizačním podmínkám institucionálního vzdělávání.... [-]

Slovensko Ružomberok
Kontaktuj školu
Angličtina,Slovák,Němec
Denní studium
3 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině