Chulalongkorn University

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Thajsko je první instituce vyššího vzdělání oficiálně vznikla v březnu 1917. Zemní a příprava se však uskutečnilo více než sto lety. Celosvětové hospodářské, sociální a politické změny konce devatenáctého století přispěla k rozhodnutí Siamu je přizpůsobit, aby se zabránilo kolonizují západních mocností ( "Siam" se stal "Thajsko" v roce 1939). Tedy král Chulalongkorn (Rama V) představil královský politiku posílit a zlepšit vládu, aby země mohla úspěšně čelit tomuto přílivu kolonialismu. Jednou z hlavních částí této politiky bylo zlepšit siamská vzdělávací systém produkovat schopné pracovníky pro práci ve veřejném i soukromém sektoru. Výsledkem je, že škola byla založena v roce 1871 na Královské Stránky kasárnách v Grand Palace sloučeniny. Později, v roce 1882, král Chulalongkorn vyvinul tuto školu a pojmenoval ji "Suankularb". Ve stejném roce, král také založil další školy, armádní Cadet škola, kartografické škola, Škola princů a školy pro Dhammy studií.

"... Všechny naše předmětů, z našich královské děti až do nejnižších prostí občané, budou mít stejnou možnost studovat - ať už Royals, šlechtice nebo prosté ..."

Tento citát ukazuje, že král neměl zapomenout na běžné občany. Měl politiku zřizovat školy celém království, spolu s vysokými školami. Trval na tom, že "... Vzdělávání v této zemi je na prvním místě, což jsem rozhodnut rozvíjet ..." V roce 1899, Prince Damrong Rajanupab, mladší bratr Kinga Chulalongkorn, který byl ministrem vnitra v té době, předložila návrh, aby zjistil, služba škola pro výcvik civilní s Phraya Wisutsuriyasak (MR Pia Malakul - který později převzal titul Chao Phraya Phrasadej Surendradhibodi) jako jistinu. Vzhledem k tomu, studenti školy musel pracovat jako královské stránek účastníků ve svém třetím ročníku před dokončením studia, název školy byl změněn na Královské Stránky School v roce 1902. The Royal Stránky škola postupovala vytrvale a produkoval rostoucí počet absolventů pro vládu každý rok. Nicméně, král Vajiravudh (Rama VI) viděl, že původní záměr svého otce, krále Chulalongkorna, bylo založit instituci vyššího vzdělávání. Zatímco na začátku, průběhu studie zaměřená na vládu, v průběhu času, učební plán rozšířen o další disciplíny, aby splňovaly rostoucí požadavky království. Tyto disciplíny zahrnuty právo, mezinárodní vztahy, obchod, zemědělství, strojírenství, lékařství a vzdělávání učitelů. Tak, Král Vajiravudh nařídil, že královská Stránky School stane instituce vyššího vzdělání a pojmenoval ji dále jen "Veřejná služba Vysoká škola krále Chulalongkorna" dne 1. ledna 1911.

Civil Service College pak použije výtěžek věnovali členové královské rodiny, vládní úředníci i běžní občané vztyčit sochu krále Chulalongkorna velký. Poté, co byla dokončena socha, asi 800.000 baht zůstal v královské pokladny ministerstva. Se zájmem suma vzrostla za 982.672 baht. Král Vajiravudh pak dal tuto částku mají být použity jako původní kapitál kolegia. Dále mu velkoryse daroval palác svého bratra, pozdní korunní princ Vajirunhis, jako místo koleje a dával velký pozemek, asi 523 akrů, přiléhající k paláci v okrese Patumwan, pro budoucí rozšíření. Později správní budova byla postavena jako první budově vysoké školy.

Poté, co Civil Service College je v provozu po určitou dobu, král Vajiravudh za to, že dosáhla úrovně připravenosti, a tak 26. března 1917 prohlásil, že by se měla stát Chulalongkorn University, památka na jeho otce. Nově založená univerzita byla pod dohledem oddělení University věcí, Ministerstva školství. Phraya Anukijwithoon byl prvním ředitelem (název byl změněn na rektora v roce 1935). Tam byl rada univerzity, který byl zodpovědný za tvorbu politiky, plánování a poradenství o záležitostech univerzity. Prince Damrong Rajanupab byl předsedou Rady, a hlavní univerzity byl tajemníkem.

Když to bylo poprvé založena univerzita měla 380 studentů bere třídy ve čtyřech fakultách umístěných na 2 areálech. Lékařská fakulta byla umístěna v Siriraj nemocnice, zatímco Fakulty veřejné správy a inženýrství byli umístěni do administrativní budovy a Fakulty umění a vědy v paláci prince Vajirunhis 'v okrese Patumwan. Zákon škola byla v rámci odpovědnosti Ministerstva spravedlnosti, dokud univerzita byla připravena převzít, a učitelé "Škola pro výcvik byl předán ministerstvu školství.

V roce 1923, univerzita přijala maturanty studovat v lékařské fakulty, který získal podporu z Rockefellerovy nadace uspořádat bakalářský studijní program. O pět let později, první skupina 18 absolventů ukončili studium a získal první tituly, které mají být uděleny v království. V roce 1929 Fakulta veřejné správy se stal Fakulty práva a politologie. V roce 1933, po ustavení konstituční monarchie v roce 1932, vláda přenese tuto schopnost, aby Thammasat univerzity, která byla založena v roce 1934. Výsledkem bylo, že Chulalongkorn University měl jen tři fakulty během této doby.

Vývoj Chulalongkorn University pokračovat. Od roku 1934 do roku 1958, univerzita zdůraznil zlepšení vzdělání vysokoškoláka; Takto byly zřízeny další fakulty. V roce 1961, univerzita zřízena Graduate School následované výzkumnými středisky a institucemi.

Místa

Bangkok

Adresa, 1. řádek
Chulalongkorn University
254 Pathumwan, Bangkok Thailand. 10330

Bangkok, Thajsko

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium