Bilkent University

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Bilkent University

Bilkent University je uznávána a zařazována do celosvětového měřítku jako přední instituce vysokoškolského vzdělávání v Turecku. Bilkent University - první soukromá nezisková univerzita v Turecku - byla založena dne 20. října 1984 profesorem MUDr. Prof. İhsan Doğramacım, se základním cílem vytvořit centrum excelence v oblasti vysokoškolského vzdělávání a výzkumu. Název "Bilkent" je příkladem tohoto cíle, protože je zkratkou "bilim kenti": turečtina pro "město učení a vědy". Nachází se v hlavním městě země Ankara, pulzující metropole 5 milionů, univerzita slouží náboženskému, společenskému a kulturnímu centru.

7902_international3.jpg

Bilkent University byla založena v roce 1984 jako první soukromá, nezisková instituce vysokoškolského vzdělávání v Turecku. Se světoznámými učenci mezi fakultami a špičkovými zařízeními v celém areálu Bilkentu přitahuje mnoho z nejúspěšnějších absolventů středních škol v Turecku. Univerzita hostí téměř 13 000 studentů, kteří absolvovali 34 vysokoškolských a 58 postgraduálních programů.

Bilkent University pyšní svou skutečně mezinárodní perspektivou. Instruktážní instruktáž v Bilkentu je angličtina a její mezinárodní komunita učenců a studentů tvoří základní součást akademického a společenského života univerzity. Mezinárodní fakulty a instruktoři tvoří více než čtvrtinu všech akademických pracovníků, kteří zastupují 34 různých zemí. Existuje rostoucí počet zahraničních studentů na plný úvazek a výměnných studentů z 67 zemí.

Bilkent nabízí živou kulturní a společenskou atmosféru. Areál 500 hektarů je vzdálen pouhých 12 kilometrů od centra města Ankara a má snadný přístup do městských parků, nákupních oblastí, kulturních aktivit, muzeí a zábavních podniků. Místo Bilkentu v historicky bohaté anatolské oblasti umožňuje snadný přístup do dalších měst, tradičních vesnic, ohromující krajiny, historických památek a míst kulturního významu v celé zemi.

Bilkent University byla

· Pojmenovaný jako nejvyšší hodnocená univerzita v Turecku v hodnocení Quacquarelli Symonds pro zaměstnance za rok 2019

· Se umístila na 54. místě v časopise Higher Education Asia University za rok 2018

· Se umístila na 12. místě ve společnosti Quacquarelli Symonds Emerging Europe

· Jmenován jako nejvyšší hodnocená univerzita v Turecku v soutěži Quacquarelli Symonds Top 50 Under 50 pro rok 2017

7904_international4.jpg

Hlavním faktorem, který zajišťuje vysoký standard výuky v Bilkentu, je fakulta, která se aktivně zabývá výzkumem. Jako učitelé a instruktoři komunikují se studenty v moderních učebnách a nejmodernějších laboratořích spojených rozsáhlou počítačovou a internetovou infrastrukturou. Bilkent aktivně investuje do nových vzdělávacích a výzkumných technologií. Vysokoškoláci se mohou účastnit projektů prováděných ve špičkových technologických zařízeních, od nanotechnologických center až po laboratoře pro tvorbu digitálního obsahu a editační laboratoře. Aby Bilkent podpořil akademický úspěch svých studentů, neomezený přístup k počítačům probíhá nepřetržitě. Bilkent University knihovna Bilkent University je nejrozsáhlejší akademickou knihovnou v zemi. Kromě rozsáhlé sbírky knih Knihovna poskytuje on-site a vzdálený přístup k časopisům a databázím, aby splňoval vědecké potřeby studentů a fakulty. Bilkent University poskytuje bohaté a rozmanité prostředí pro učení a intelektuální růst.

Přijďte do Bilkentu a objevte svět!

Místa

Ankara

Adresa, 1. řádek
Ankara, Ankara, Turecko

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium