Sabanci University

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

S vědeckými, technologickými a sociálními strukturami, které se každým dnem rozvíjejí, potřebuje svět kvalifikovanější jednotlivce, kteří mají znalosti a dovednosti potřebné k výkonu kariéry kdekoli na světě. Vědomí si tohoto naléhavého problému se v roce 1994 skupina Sabancı rozhodla zřídit „světovou univerzitu“ vedenou Nadací Sabancı. Semena univerzity Sabancı, nejobsáhlejšího projektu společenské odpovědnosti skupiny Sabancı v oblasti vzdělávání, byla vyseta v létě 1995 na pátrací konferenci. Právě teď je Sabancı University nejvyšší tureckou univerzitou v žebříčku Světové univerzity a pouze jednou ze dvou tureckých univerzit, které se řadí mezi 500 nejlepších.

Sabancı Holding je strategická portfoliová společnost, která se zaměřuje na vytváření přidané hodnoty s ekosystémem Skupiny a upřednostňuje vysoce výkonnou kulturu. Společnosti skupiny Sabancı v současné době působí ve 12 zemích. Skupina Sabancı má 70 společností a 60 000 zaměstnanců. Tyto podniky společně významně přispěly k rozvoji turecké ekonomiky. Vlastní akcie společnosti Sabancı Holding, jakož i akcie jejích 11 dceřiných společností, jsou kótovány na Borsa Istanbul (BIST) a představují 8,1% celkové tržní kapitalizace tureckého akciového trhu.

Díky své fakultě světové třídy, celosvětově hodnocenému vzdělávání v angličtině a dostupným školným ve srovnání s podobně hodnocenými univerzitami po celém světě je SU místem, kde se dá studovat v Turecku. Univerzita také poskytuje silná stipendia pro studenty všech národů a všech oborů vzdělávání, což zaručuje kvalitní přístupné vzdělání pro všechny. SU nabízí všechny programy na svém zeleném kampusu v Tuzle, İstanbul, Turecko.

Vzdělání

Univerzita poskytuje interdisciplinární vzdělání napříč svými třemi fakultami s jedenácti vysokoškolskými programy. Na SU mají studenti možnost zvolit si své hlavní školy po prvním nebo druhém akademickém roce. To umožňuje studentům rozhodnout, jaký program studovat na univerzitě s větším porozuměním o vysokoškolském vzdělávání a o jejich vlastních akademických a profesních zájmech a talentech.

Výzkum

Sabanci University sama řadí mezi nejinovativnější a na výzkum zaměřené univerzity v Turecku. V rámci své filozofie si univerzita klade za cíl zaměřit své výzkumné úsilí především na aplikovaný a strategický výzkum s cílem rozvíjet znalosti, podporovat výuku a přispívat k rozvoji komunity. Univerzita se může pochlubit velkým počtem laboratoří a výzkumných center, včetně nejmodernějšího výzkumného a aplikačního centra nanotechnologií v regionu. SU má také nejvyšší příjem z výzkumu na člena fakulty ze všech tureckých univerzit.

SU v číslech

 • 5000+ studentů
 • Poměr fakulta / student 1:11
 • 12 500 absolventů
 • 10% mezinárodní studentská organizace
 • 96% míra umístění hned po promoci
 • 102 laboratoří, 8 výzkumných středisek, 2 fóra
 • 280+ nejlepších partnerů pro výměnné studie po celém světě

Kariérní vyhlídky

Absolventi Sabanci University jsou vysoce hodnoceni napříč všemi sektory a mnoha zeměmi profesionálně i akademicky. 96% absolventů najde zaměstnání do jednoho roku od ukončení studia. 81% z celkového počtu absolventů vykonává profesní kariéru ve známých společnostech. Unilever, Accenture, Procter & Gamble, Ford a Deloitte & Touche patří mezi společnosti, pro které naši absolventi pokračovali v práci.

Diplom SU je také cenný, pokud chcete vykonávat akademickou kariéru. Mezi univerzity, které si naši absolventi vybrali jako cílové místo pro absolventskou školu, patří Carnegie Mellon University, Kalifornská univerzita, Politecnico di Milano, Bostonská univerzita, Harvardova univerzita, Brownova univerzita, Stanfordská univerzita a University of Massachusetts.

Každý vysokoškolský student SU musí před absolvováním absolvovat povinnou stáž. Office Career Development and Internship Office SU, která poskytuje studentům kariérové poradenství, přináší také mnoho pracovních příležitostí a stáží po celém světě pro studenty SU a pořádá náborové akce u známých společností.

Areál zařízení

 • Ubytování v areálu s vlastní koupelnou
 • Zdravotní středisko
 • 24/7 otevřené informační centrum (knihovna)
 • Plně vybavené sportovní centrum
 • Performing Arts Center
 • Jídelna, kavárny a restaurace
 • Trh
 • banka
 • Obchod s kosmetikou
 • Kadeřník
 • Zdravotní středisko

Místa

Istanbul

Adresa, 1. řádek
Sabancı University, Orta Mahalle, Üniversite Caddesi
No: 27 Tuzla

34956 Istanbul, Istanbul, Turecko

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium