University of York

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

O univerzitě

University of York založená na principech excelence, rovnosti a příležitostí pro všechny, byla otevřena v roce 1963 s pouhými 230 studenty. Od té doby jsme se stali jednou z předních světových univerzit a vytvořili si reputaci akademické moci, kde jasné zaměření na excelenci zajistilo národní a mezinárodní uznání spolu s již zavedenými institucemi.

Akademická dokonalost

Jsme členem elitní skupiny Russell University, jsme dynamická, intenzivně výzkumná univerzita, která se zavázala vyvíjet život zachraňující objevy a nové technologie pro řešení některých z nejnaléhavějších globálních výzev.

V současné době existuje více než 30 akademických pracovišť a výzkumných center a studentská organizace se rozšířila na přes 18 000.

Strategie univerzity

V roce 2014 vedl místopředseda Koen Lamberts po konzultaci se všemi zaměstnanci a studenty vývoj nové univerzitní strategie. Tato strategie povede a bude informovat o našich činnostech do roku 2020.

Klíčové cíle

  1. Být světovým lídrem ve výzkumu
  2. Nabídnout vynikající výuku a učení
  3. Nabídnout všem našim studentům vynikající a cenné zkušenosti

Podpůrné cíle

  1. Být dostatečně velký, aby byl vynikající, odolný a finančně udržitelný
  2. Být organizován nejefektivnějším a nejefektivnějším způsobem
  3. Účinně spolupracovat s dalšími organizacemi a zúčastněnými stranami

Ocenění a úspěchy

University of York je jedním z úspěchů britského vysokoškolského vzdělávání. Od svého založení v roce 1963 jsme se ve Velké Británii postavili na trvale vysoké hodnocení a jsme jednou z pouhých šesti poválečných univerzit, které se objevily ve světové top 100.119039_photo-1460518451285-97b6aa326961.jpg

Areál a město

Náš bezpečný a atraktivní kampus Heslington se nachází v docházkové vzdálenosti od centra města York a je domovem našich devíti vysokých škol a většiny našich oddělení. Máme také několik oddělení, která se nacházejí v centru města v historickém King's Manor.

V posledních letech došlo k rozšíření kampusu o 500 milionů liber otevřením sedmi nových budov, čímž se zvýšila naše kapacita pro počty studentů a poskytlo se více zařízení světové úrovně pro 21. století. Udržitelnost hraje klíčovou roli v tomto ambiciózním vývoji.

Jak je univerzita provozována

Při popisu fungování univerzity je důležité pochopit, že existuje rozdíl mezi tím, jak je řízena a jak je spravována.

Správa

Všechny univerzity mají řídící orgán, který je zodpovědný za dohled nad jejich činností, určování jejich budoucího směřování a sledování pokroku v boji proti strategickým ambicím. Řídícím orgánem univerzity je Rada.

Rada je také odpovědná za zajištění toho, že zůstaneme finančně udržitelní a že budeme plnit naše zákonné povinnosti. Přijímá konečné rozhodnutí ve věcech, které mají významný dopad na univerzitu

Řízení

Zatímco Rada převezme kontrolní a kontrolní úlohu jako řídící orgán, deleguje provozní chod univerzity na úřadujícího prorektora a prezidenta.

Úřadující prorektor a prezident plní své povinnosti s podporou svých vyšších kolegů, kteří se scházejí dvakrát měsíčně jako Výkonná rada univerzity.

Místa

York

Adresa, 1. řádek
University of York
York
YO10 5DD

York, Anglie, Spojené království

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium