Nueta Hidatsa Sahnish College

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Nueta Hidatsa Sahnish College byla udělena akreditace pokračování dne 12. července 2006, kterou Komise o vysokých školách z North Central sdružení vysokých škol a škol.

Obecné informace

Nueta Hidatsa Sahnish College (NHSC) je kmenově Objednaný sesterské kmenů rezervace v ústředí Fort Berthold v Novém Městě, Severní Dakota. NHSC je kmenově řízen představenstvem, který se skládá ze sedmi členů jmenovaných-šesti členů segmentu rady a jedné kmenové předsedy. Původně pojmenovaný Fort Berthold komunita vysoká škola, byl založen 02.05.1973 jako agentura odpovědná za vysokoškolské vzdělávání na Fort Berthold rezervaci. Dne 27. března 2015 sesterské Tribes obchodní rada podepsali rezoluci Změna názvu kolegia k Nueta Hidatsa Sahnish College. Tři Sesterské Tribes schválila koncepci, která byla potřeba místně založený vysoká škola trénovat členům kmene a působit jako pozitivní vliv na zachování kmenových kulturách. Řídící výbor byl jmenován dohlížet na počáteční provozní činnosti kolegia. Tento výbor byl nahrazen výběrem představenstva v roce 1974.

První třídy nabídly v NHSC byli na linkovém základě s koordinací akreditované instituce. Dohody artikulační provedené na začátku byli s University of Mary, Bismarck, ND; Minot State College, Minot, ND; a University of North Dakota, Williston Center, Williston, ND. Vysoká škola pokračoval rozvíjet plánování modelů s dlouhým doletem. Toto plánování vyústil ve vytvoření rámce pro provádění poslání a cíle kolegia, a také ve zlepšení vzdělávacích a odborných služeb v komunitách po celém rezervaci.

Nueta Hidatsa Sahnish vysoká škola byla udělena akreditace dne 12. února 1988, a to prostřednictvím North Central sdružení škol a vysokých škol. Dne 12. července 2006, Nueta Hidatsa Sahnish College byl udělen trvalý 10 let akreditaci přes The vyššího vzdělání Komise (HLC) a bude hostit své další opětovné potvrzení akreditačního návštěvy v 2017-18. Kolegium je také jeden z třicet čtyř kmenových škol udělených 1994 stav Land Grant instituce. Nueta Hidatsa Sahnish vysoká škola je také členem indiána vysokých škol Consortium (AIHEC). Dne 25. února 2011, HLC je Institucionální Akce Rady (IAC) hlasoval, aby rozšíření akademie Akreditace zahrnovat Bachelor mír vědy v základním vzdělávání a Environmental Science, a Bachelor umění v Native amerických studií, dělat NHSC čtyřletou instituce.

Výukové účely Filozofie

Jsme přesvědčeni, že Nueta Hidatsa Sahnish College se snaží: Zvýšit kvalitu života pro Mandan, Hidatsa a Arikara Nation

Nabízí příležitosti pro zlepšení našeho hospodářského blahobytu a kvality života. 10 Zahajuje a implementuje nové nebo inovativní nápady ve prospěch kmene, včetně vedení a školení.

Vybudovat pozitivní silnou identitu tří přidružených kmenů

Stavitel lidí a komunit na Mandan, Hidatsa a Arikara Nation Integruje sesterské kmeny kulturu, tradice a jazyk, ve všech akademických a společenských aktivit zmocňující lidí. Místo, kde všichni lidé jsou na prvním místě na jejich vzdělávací potřeby.

Pojistěte vývoje globální občanství tím, že poskytuje potřebné odborné přípravy a vedení

Využijte umění technologií dodat kurzy. Připravte se na celém světě, aby řešení dopadu jiných kultur, ekonomik, prostředí a akcí. Rozvíjet a využívat stávající zdroje pro další rozvoj zaměstnanců / fakulty a členové představenstva.

Rozvíjet finančně silnou instituci, která splňuje potřeby studentů tím, že poskytuje bezpečné vzdělávací prostředí, které podporuje rozmanitost a příslušným vzdělávacím programem / programy.

Poskytněte starostlivou a rozvíjení atmosféru, která vyhovuje potřebám všech studentů. Využijte několika vyučovacích metod a technik pro různé styly učení. Nabídka self-zlepšení možností při zachování kulturu Mandan, Hidatsa a Arikara Nation. Vyberte a rozvíjet fakulty, kteří věří ve vizi a poslání vysoké školy. Poskytovat průběžné hodnocení

o Výukové metody / Curriculum potřeby / Společenství a trendy zjistit kurz a programové nabídky, rekreaci, sport, děti, studentské bydlení.

Podporovat je třeba vyjádřit informovaný názor, aby se pozitivní změny. Staňte se lídrem mezi kmenově kontrolovaných škol, které poskytují nejvyšší kvalitu kultura, akademických a služeb pro studenty.

Mise

Nueta Hidatsa Sahnish College bude poskytovat kvalitních kulturních, akademických a odborného vzdělávání a služeb pro Mandan, Hidatsa a Arikara Nation

Vidění

Mandan, Hidatsa a Arikara Nation Nueta Hidatsa Sahnish College: dynamická přítomnost, která chrání naši minulost a připravuje nás na budoucnost

Hodnoty

HODNOTY Nueta Hidatsa Sahnish akademie jsou zobrazeny po zemi domku, který je společným domovem Nueta, Hidatsa a Sahnish lidí. Unity, přičemž hodnotu klíče, se nachází v centru města (ohniště), který zbytek hodnoty vybudovat kolem sebe. Duchovnost, Lidé, kultura a budoucnost jsou čtyři domény reprezentované čtyř hlavních míst. Vnější Dvanáct příspěvků představují hodnoty v rámci každé ze čtyř oblastí.

Akademická svoboda

Nueta Hidatsa Sahnish College se zavázala k rozumové myšlenky a pronásledování. Škola podporuje schopnost seznámit studenty s širokými a různorodých úhlů pohledu a výzkumu. Jako součást vysoké školy Native americké tradice, to je uznal některé principy budou vyjádřena jako součást osnov a jsou přijatelné, kdykoliv použít. Ve všech dobách, by se členy fakulty uplatňovat zdravý úsudek, respektovat práva druhých vyjadřovat své myšlenky a názory, a zajistit, že stejná svoboda být rozšířena i na studenty a kolegy.

Přijímací řízení Informační politika a politika

Přijímací řízení:

Nueta Hidatsa Sahnish College se hlásí k otevřené dveře přijímací politiku. Každá osoba, která je absolventkou akreditované vysoké škole, nebo kdo má jeho nebo její generální rozvoje vzdělávání (GED®) osvědčení může být přijat do NHSC. Vstupné do NHSC nezaručuje přijetí do konkrétního průběhu studia. Některé programy mají požadavky nad rámec standardních vysoké školy přijetí, které musí být splněny.

Postupy:

Následující položky jsou vyžadovány pro přijetí do NHSC:

Žádost o Přijímací Oficiální kopie středních škol přepisů nebo osvědčení nebo GED GED přepis Kompletní bezplatná aplikace pro Federální pomoci studentům (FAFSA) Kopie Řidičský průkaz, Státní ID nebo sociálního zabezpečení karty Všichni domorodého Američana studenti předmětu v federálně uznané kmene musí předložit oficiální ověření kmenové zápisu V případě potřeby Native američtí studenti nechodí do federálně uznané kmene musí předložit oficiální ověření kmenové zápisu jednoho z jejich rodičů Studenti musí mít oficiální spolupráce y jejich přepis (y) z dříve chodil na vysokou školu (y) zaslány přímo do kanceláře registrátora na NHSC Nové a student převodu musí vzít zkoušku a předložit testovací skóre pro umístění do matematiky a angličtiny Duální zápočtu musí předložit Du l Credit forma se jim dostává od jejich vysoké škole pro každého kurzu Non američtí občané musí poskytnout dokumentaci pro ověření, že jsou způsobilé non-občané

Je povinností studenta, aby zajistila, aby všechny doklady obdržela. Hold bude kladen na studijní výsledky studenta, pokud všichni dokumentace není v jeho / její spisu na konci prvních 6 týdnů semestru. Student nebude moci znovu zaregistrovat, dokud není předložena úplná dokumentace. Finanční pomoc by také mohla být odložena, pokud dokumentace není předložena před vyplácení finanční pomoci.

Informace Finanční pomoc a politika

Nueta Hidatsa Sahnish College Office finanční pomoci studentům poskytuje pomoc studentům při zajišťování dostatečné zdroje k účasti NHSC. Různé programy jsou dostupné Všichni studenti by měli žádat o finanční pomoc.

Typy finanční pomoci Dostupné

477 demonstrační projekt

Indiána College Fund: www.collegefund.org
North Dakota Student poskytnutí finanční pomoci (SSIG)
Tři Sesterské Kmeny vysokoškolském programu
Zákon Školení partnerství pro pracovní sesterské Tribes (477)
Výhody veteránů
Pracovní rehabilitace
Hlava IV Fondy Zasloužené a Nezasloužené

Ostatní Stipendia jsou k dispozici na Nueta Hidatsa Sahnish College.

Místa

Nové Město

Adresa, 1. řádek
Nueta Hidatsa Sahnish College
PO Box 490/220 8th Ave N

58763 Nové Město, Severní Dakota, Spojené státy americké

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium