Northeastern State University

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

historie

Když vstoupíte areálu Tahlequah Northeastern State University se bude dlážděný chodník vedoucí od Muskogee Avenue vás vezme na cestu, která ztělesňuje historii a dědictví NSU. Z bronzová socha Sequoyaha, poznamenal 19. století Cherokee diplomat a tvůrce Cherokee syllabary, na věž s hodinami na seminářích Hall, která je symbolem této instituce, budete se podílet na velmi jedinečný zážitek.

Již v roce 1846, Northeastern State University byl založen jako Cherokee národní ženské semináře. Tento historický odkaz na Cherokee národa a indické území, aby Northeastern nejstarší instituce vyššího vzdělání v Oklahomě.

Naše historie jako státní instituce byla zahájena 6. března 1909, kdy Oklahoma zákonodárce koupil Žena seminář a vytvořil Severovýchodní řekne normální školu, kde byly první třídy se konalo dne 14. září 1909. O deset let později NSNS přeměněna College severovýchodní státní učitele, který nabízí čtyřletý učební plán vedoucí k bakalářským titulem. Oklahoma zákonodárce oprávněn změnou názvu NSTC Northeastern State College v roce 1939. Stali jsme se oficiálně známý jako Northeastern State University v roce 1985.

Dnes jsme Oklahomská čtvrtý největší veřejnou čtyřletá instituce a jedna ze šesti regionálních institucí, které se řídí Regionální systém univerzity Oklahomy desky. Univerzita nabízí vzdělávací náboj v severovýchodní Oklahoma tvořen třemi areály - hlavní kampus v Tahlequah a odbočné areály v Muskogee a Broken Arrow - které společně slouží téměř 9000 studentů ročně.

Poslání, vize a hodnoty

Mise

Založen na bohaté pedagogické dědictví Cherokee národa, kampusy severovýchodní státní univerzity poskytovat své rozmanité společenství s celoživotním učení prostřednictvím široké škály vysokoškoláka, absolvent a profesionální doktorských studijních programech. S velkými nadějemi na úspěch studentů, univerzita poskytuje kvalitní výuku, náročné osnovy, výzkumné a vědecké činnosti, pohlcující příležitosti k učení a servis pro místní a profesních společenstev. vyhrazené fakulty a zaměstnance orgánu nabízejí orientované na služby, podpůrné výukové prostředí, kde se studenti připraví k dosažení profesionální a osobní úspěch v multikulturní a globální společnosti.

Prohlášení Focused Mission

Pomáháme studenty, učitele, zaměstnance a Společenství dosáhnout svého plného intelektuální a lidský potenciál vytvořením a rozšiřování kultury učení, objev, a rozmanitosti.

Vidění

Northeastern State University formuje budoucnost svého regionu jako vzdělávací partner volby, nastavení standard dokonalosti tím, že slouží intelektuální, kulturní, sociální a ekonomické potřeby různých komunit univerzity.

Hodnoty

Integrita

NSU modely integrity prostřednictvím etické a rozumové chování a praktiky postupující poctivost, lidskou důstojnost a odpovědnosti.

Spolupráce

NSU zapojuje do spolupráce prostřednictvím partnerství vytvářet vzdělávací příležitosti a podporovat vzdělávací a ekonomický úspěch.

TVOŘIVOST

NSU postupuje tvořivost prostřednictvím průzkumu, inovace, kritické otázky a intelektuální svobody.

vedení

NSU inspiruje vedení prostřednictvím svého závazku připravit a sloužit druhým.

Excellence

NSU sleduje dokonalosti, že neustále zvyšují jednotlivě i jako společenství.

komunikace

NSU obhajuje komunikaci prostřednictvím volného toku informací a myšlenek.

Rozmanitost

NSU cení rozmanitosti a posílení podporou práv jednotlivců a rovného přístupu ke vzdělání a zkušeností s obohacováním uranu, při respektování kulturních rozdílů a zajištění rovných příležitostí.

NSU v kostce

Zápis

  • Full Time Part Time Celkový

    Vysokoškolák 5001 2043 7045

    Absolvent 477 755 1231

    Celkový 5478 2798 8276

Otevření pro zápis zpráva pro podzim 2015

Studijní programy

54 bakalářské programy / obory
24 absolvovat programy

Otevření pro zápis zpráva pro podzim 2015

Student Profile

62.7% Ženy
37,3% Muži
91,9% Oklahoma Obyvatelé
6,4% Ostatní Spojené státy a území
50,6% bílý
19,3% indiána / Aljašský domorodce
15,7% Dvě nebo více ras
4,0% African American / Black
1,7% Neznámá
4,8% Hispanic
2,0% Asian
1,7% cizinec bez trvalého pobytu
0,1% Domorodec Hawaiian / Pacifik ostrovan

Otevření pro zápis zpráva pro podzim 2015

Nejoblíbenější Studijní obory

Učitelství pro základní školy
biologie
účetnictví
obchod
psychologie
kriminální spravedlnost
Pedagogika předškolního věku

Fakulta

51% žen
49% mužů
19% Menšinový
53% s nejvyšším stupněm v oblasti

Třída Velikost

84% Vysokoškolák třídy s méně než 30 studentů
97% Vysokoškolák třídy s méně než 50 studentů

Bydlení

65% New prváku bydlet na koleji
18% Všechny undergrads bydlet na koleji

Místa

Tahlequah

Northeastern State University Tahlequah

Adresa, 1. řádek
2400 W. Shawnee
74401 Tahlequah, Oklahoma, Spojené státy americké
Telefonní číslo
+1 918-456-5511

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium